«Разом з оновленням НАЗК, треба повикидати з судів всіх перевертнів у мантіях», – Садовий

Кандидат у Президенти України Андрій Садовий підтримав порядок денний реформи правосуддя, який представили провідні громадські організації.

Під час зустрічі Андрій Садовий та представники громадськості: директор фундації DEJURE Михайло Жернаков, експертка Центру Протидії корупції Анастасія Красносільська та активістка Автомайдану Катерина Бутко погодились у тому, що судова реформа, розпочата у 2016 році, насправді була імітацією.

«Останні рішення на кшталт поновлення Насірова і відсторонення Уляни Супрун тим самим суддею – прекрасний приклад. З одного боку обдурили людей, ніби щось відбувається, а з іншого боку – залишили всіх залежних суддів на посадах», – каже Андрій Садовий.

Активісти запропонували кандидату в Президенти підтримати ідеї максимального залучення представників громадськості та іноземних партнерів до справжнього оновлення і очищення суддів.

«Треба почати з тих, хто не може пояснити своє майно. І разом із повним оновленням НАЗК заодно викинути всіх перевертнів в мантіях, які мають вілли і великі банківські рахунки, ніколи не працювавши в бізнесі», – наголосив Андрій Садовий.

Також кандидат підтримав бачення активістів щодо того, щоб почати запрошувати присяжних на вирішення справ, які стосуються злочинів проти людини – вбивства, пограбування, зґвалтування. Таким чином, на його думку, незалежні присяжні зможуть по-справжньому розібратися і винести справедливе покарання злочинцям.

Окрім того, на зустрічі обговорили і створення якісної системи, «яка би творила право – випускала прокурорів, суддів, адвокатів, які служитимуть не державі, а закону і справедливості».

«Як глава держави я точно ніколи не буду навіть припускати можливість тиску на будь-якого суддю. І попрошу забрати всі телефони спеціального зв’язку між Адміністрацією Президента та головами судів, які досі є в кожному кабінету очільника кожного українського суду. Нема їм що там роботи», – підсумував Андрій Садовий.

Нагадаємо, раніше політик підтримав пропозиції «Антикорупційного порядку денного» та  публічно зафіксував свої пропозиції щодо подолання ключових проблем державної антикорупційної політики.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини