Радник Президента проти мера від “Самопомочі”. Чи буде “імпічмент”?

Найближчим часом Банкова може випробувати ефективність нового методу – як позбутися незручного мера, або змусити його до співпраці: у діяльності міського голови знаходять дрібний конфлікт інтересів, розкручують його на дві складові, і відповідно до адмінкодексу відстороняють від займаної посади.

Схоже, за таким сценарієм розгортаються події навколо мера Миколаєва Олександра Сєнкевича від “Самопомочі”.

Два роки тому це була історія успіху. Проукраїнські сили консолідувалися навколо прогресивного кандидата – і перемогли представника “Опоблока” в одній з базових областей регіоналів.

Але замість закріплення успіху представники БПП та “Народного фронту” почали потроху з’їдати мера.

Найбільше ж критики дістається Сєнкевичу від радника президента Юрія Бірюкова, конфлікт із яким вже давно перейшов у публічну площину.

Початок історії мав місце ще наприкінці 2015-го. Невдовзі після перемоги Сєнкевича міськрада розглядала питання щодо оплати його праці. При цьому мер мав заявити про конфлікт інтересів у цьому питанні та не брати участь у голосуванні. Цього Сєнкевич не зробив – і потрапив на гачок правоохоронців.

Офіційний мільйонер склад “злочину” називає сміхотворним. І вважає, що зможе довести у суді, що порушення закону не було.

“Я не знаю, чому сьогодні сплив протокол. Пройшло майже два роки, – каже Сєнкевич. – Сьогодні є проблеми у Львівського міського голови, якому теж по надуманим причинам дають якісь протоколи. Я пов’язую свої протоколи з тим, що знаходжусь з Андрієм Садовим в одній політичній партії. І таким чином кажуть: ось вони, міські голови – корупціонери, за зарплату собі голосують”.

Вочевидь, про голосування Сєнкевича майже дворічної давнини згадали не випадково: “Просто більше нічого не накопали. Було б щось серйозніше – однозначно пред’явили б”.

З вручених протоколів відомо, що Сєнкевича підозрюють у порушені двох пунктів статті 172-7 КУпАП “Порушення вимог щодо конфлікту інтересів”.

Максимальне покарання – штраф 6800 гривень. Натомість, третій пункт цієї статті може вибити крісло з-під мера. У ньому йдеться, що після другого протягом року адміністративного стягнення за подібні порушення особа позбавляється права обіймати певні посади строком на один рік.

Олександру Сєнкевичу зможуть пред’явити цей пункт у разі, якщо він програє суди за двома врученими йому протоколам.

Олексій Братущак для УП
Повний текст на Українській правді

object(WP_Term)#13128 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини