Рада підтримала у першому читанні проект, який усуває бар’єри для іноземних інвестицій в Україну

Народні депутати від «Об’єднання «Самопоміч» – серед ініціаторів законопроекту  №4541, який минулого тижня у першому читанні підтримав парламент. Метою документа є скасування реєстрації іноземних інвестицій, спрощення процедури працевлаштування іноземців та видачі їм документів на тимчасове проживання в Україні.

У «Самопомочі» ініціативу називають прогресивною та зауважують, що завдяки цьому законопроекту Україна позбавиться регуляторних бар’єрів, які блокують надходження в країну додаткових іноземних інвестицій.

Одним з таких чинників є те, що нині порядок надання дозволів на роботу іноземців та видачі їм документів на тимчасове проживання в Україні врегульовано лише на підзаконному рівні. Часто такі підзаконні акти суперечать один одному, даючи можливість державним органам неоднозначно тлумачити норми та зловживати ними.

Іншою колізією, яку вирішує законопроект, є одна з найболючіших проблем інвесторів-іноземців. Нині аби легально перебувати в Україні та здійснювати контроль за своїм бізнесом, вони мають бути офіційно працевлаштованими у власній компанії. Інакше інвестори не можуть перебувати в Україні більше ніж 90 днів протягом 180-денного періоду.

Законопроект, своєю чергою, впроваджує процедуру, відповідно до якої іноземні інвестори, які є засновниками господарських товариств, зможуть отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні за умови, якщо розмір частки їх власності в статутному капіталі української юридичної особи становить не менше 100 тисяч євро.

Крім цих нововведень, документ регулює низку важливих процедурних питань, зокрема:

  1. Визначаються категорії іноземців, дозвіл на застосування праці яких отримують роботодавці, та врегульовується строк оформлення дозволу на використання праці для окремих іноземців.
  2. Встановлюється градація розміру адміністративного збору за оформлення дозволу на використання праці іноземця:

шість мінімальних заробітних плат – для дозволів, що видаються на строк від одного до трьох років;

чотири мінімальні заробітні плати – для дозволів, що видаються на строк від шести місяців до одного року включно;

дві мінімальні заробітні плати – для дозволів, що видаються на строк до шести місяців.

  1. Встановлюється порядок виправлення помилок та порушень в заяві та супровідних документах.
  2. Встановлюється адміністративний збір за видачу та продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання.
  3. Встановлюються строки оформлення посвідок.
  4. Удосконалюється процедура подання документів для отримання та продовження посвідки.
  5. Встановлюється процедура отримання посвідки на тимчасове проживання дітьми іноземців та осіб без громадянства, які досягли повноліття на території України.

Особливістю законопроекту є те, що в ньому закладені спеціальні запобіжники, що обмежать категорії іноземців, на які він буде поширюватись. Тож документ буде стосуватися висококваліфікованих іноземних працівників, які приїжджають в Україну на запрошення інвесторів та безпосередньо самих інвесторів, що будуть мати змогу відстежувати діяльність своїх компаній, – резюмують у «Самопомочі».

 

 

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13018 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Економіка