«Про підвищення ціни на газ уряд збирається оголосити в вересні і просто поставити всіх перед фактом», – Альона Бабак

Цього опалювального сезону уряд має відмовитися від коригування тарифів на газ, – переконана народний депутат фракції “Самопоміч” Альона Бабак, оскільки чергове підвищення тарифів неминуче призведе до винищення залишків середнього класу, що має утримувати себе і субсидіантів, кількість яких в окремих областях перевищила 60%.

Згідно з поставою Кабміну від 22 березня 2017 року, Міненерговугілля до 1 липня мало розмістити на офіційному сайті інформацію про нову ціну газу для населення та підприємств теплопостачання, яка повинна діяти протягом всього наступного опалювального сезону з 1 жовтня 2017 року.

За неофіційною інформацією Міненерговугілля, зростання ціни на газ має становити щонайменше 17%, експертні ж розрахунки, відповідно до формули, встановленої постановою, свідчать про зростання ціни на 25%. Однак, поки повідомлення на сайті не з’явилося.

«Є інформація, наче, щоб не «дражнити» людей, про підвищення запланували оголосити у вересні. Однак від такої «обачності» – не легше», – зазначає народний депутат.

Вона наголошує на тому, що у цьому опалювальному сезоні уряд взагалі має відмовитися від коригування тарифів і повинен заявити про це публічно: «Будемо звертатися до уряду з вимогою пояснити, яка динаміка цін на постачання газу очікується, а також не допустити будь-якого зростання ціни газу для населення та підприємств теплопостачання. На жаль, ми маємо дуже критичну ситуацію з розміром доходів громадян. Чергова статистична інформація про доходи і витрати домогосподарств в 1 кварталі 2017 року показала, що українці нічого не заощаджують, а, натомість, використовують свої накопичення минулих періодів. В першу чергу мова йде про підприємців, які не мають запасу, аби витримати черговий удар підвищення тарифів. Треба дати можливість їм стати на ноги”, – переконана Альона Бабак.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини