“Питання розвитку ІТ-технологій, це питання прозорості та ефективності роботи державних органів”, – Олександр Данченко

Отримання адміністративних послуг в Україні – це досі важкий бюрократичний та корупційний процес. В той час, як у Великобританії реєстрація підприємства займає не більше 30 хвилин, а подання податкової декларації – до 5 хвилин. Про це повідомив член фракції «Об’єднання «Самопоміч», Голова Комітету з питань інформатизації та зв’язку під час зустрічі з представниками профільних асоціацій.

«Більшість країн пов’язують своє майбутнє з широким впровадженням інформаційних та комунікативних технологій в різноманітні сфери. Євросоюз у 2010 році прийняв Стратегію «Європа 2020» щодо вирішення амбітного завдання стати економікою номер 1 у світі. І це він планує зробити на засадах розвитку цифрової економіки. Для цього планується до 2020 року забезпечити 100 % доступ до інтернету всього населення на швидкості 30 Мб», – зазначив він.

«В той же час, за словами Данченка, в Україні, навіть в стратегічних документах не звертається увага на необхідність застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

«Приклад – нещодавно прийнята Постанова КМУ від 6 серпня 2014 р. № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року». В цьому документі, який повинен висвітлювати майбутнє регіонів, лише один раз згадується інтернет – «надання можливості доступу через Інтернет до унікальних для міст послуг музеїв, театрів, бібліотек, медичних центрів, університетів тощо», – констатував парламентар.

Він зазначив, що незважаючи на вже затрачені великі державні кошти на різноманітні проекти інформатизації у нас в країні до сих пір отримання адміністративних послуг населенням це – важкий бюрократичний та корупційний процес, і країна не має сучасної комп’ютерної системи управління державними справами.

«На жаль, сьогодні через нехтування розвитком ІТ-технологій – держава практично не має змоги контролювати ефективність використання державних коштів в режимі реального часу, учні сільських районів не мають доступу до сучасної учбової та іншої освітньої літератури, вчителі до кращих зразків методичних розробок, а бізнес ІКТ сфери почувається залишеним на самоті зі всіма своїми проблемами», – повідомив він.

З огляду на це, на переконання депутата, профільному Комітету, як органу який повинен формувати державну політику на законодавчому рівні в сфері, доведеться ініціювати розгляд питань, які перед усім забезпечать розвиток інформаційного суспільства та електронного урядування.

Олександр Данченко
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(17) ["name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["slug"]=> string(11) "information" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(17) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(26) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(17) ["category_count"]=> int(26) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["category_nicename"]=> string(11) "information" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Інформатизація країни