Призначення на найвищі державні посади мають бути професійними та політично неупередженими, — Сироїд

За більш ніж три роки роботи Верховної Ради 8-го скликання вона так і не стала відповідальною перед людьми стосовно ключових призначень на найвищі державні посади: складу Рахункової палати, Уповноваженого з прав людини, голови Національного банку України.

«Ці призначення –  не просто політичні ігри, таким способом парламент від імені людей, народу України, несе відповідальність за політику у тій чи іншій сфері, – зазначила під час брифінгу у Верховній Раді віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. – Ситуація із не призначенням є неприпустимою і потребує негайного втручання. Але справа не в тому, аби просто призначити, важливо, аби ці призначення були професійними і щоб вони були політично неупередженими.

На жаль, кандидатури, які сьогодні пропонуються нам навіть до складу тих органів, не завжди відповідають таким вимогам».

Народний депутат Роман Семенуха заявив, що фракція «Об’єднання «Самопоміч» ухвалила рішення не підтримувати на посаду голови НБУ кандидатуру Якова Смолія.

«На превеликий жаль,  правляча коаліція і далі успадковує ті принципи, які були в попередніх каденціях Верховної Ради.  Незалежних регуляторів продовжують використовувати – сприймати як певну квоту і, відповідно, делегувати політично і партійно вмотивованих, а отже, залежних людей. Це стосується і Якова Смолія, який, напевно, справді має добру репутацію в професійних банківських колах, але ми не бачимо готовності Якова Смолія чинити опір системі.  Говорити «ні» в найвищих кабінетах держави, а отже, є висока імовірність, що і надалі ця інституція (НБУ) буде керуватися з найвищих кабінетів країни».

Також фракція ухвалила рішення не підтримувати кандидатуру Людмили Денисової на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.

«У разі її призначення, ми отримаємо конфлікт інтересів: політична сила, яка сьогодні делегувала в уряд міністра юстиції, міністра внутрішніх справ, делегує людину, яка очевидно є заангажованою, а має бути противагою каральним органам і стояти на захисті прав кожної людини».

На думку представників «Самопомочі», сьогодні у коаліції немає розуміння фахового професійного підходу до делегування незалежних від усіх політичних суб’єктів людей, які справді будуть незалежними від усіх політичних суб’єктів процесу та зможуть виконувати функції, які на них покладені Конституцією і законодавством України.

Оксана СироїдРоман Семенуха
object(WP_Term)#13131 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини