“Приватизація підприємства Турбоатом – це загроза національній безпеці”, – Семенуха

Попри заяви Президента та Прем’єр-міністра, Фонд держмайна України ухвалив рішення про приватизацію об’єкта державної власності АТ «Турбоатом». Наказом від 08 червня 2018 року № 764 прийнято рішення про приватизацію державного пакета акцій розміром 75,2241% статутного капіталу, що становить 317 819 106 штук акцій.

«Позиція представників «Самопомочі»залишається твердою і послідовною: немає жодного сенсу в сучасних умовах продовжувати приватизацію цього унікального стратегічного об’єкта. Підприємство генерує прибуток, регулярно і вправно сплачує дивіденди державі», – зазначає народний депутат України Роман Семенуха під час робочого візиту на АТ «Турбоатом».

Нагадаємо, одразу після підписання Закону «Про приватизацію державного майна»,Президент наголосив, що на балансі у держави тисячі підприємств, на які не вистачає ресурсу, і у державній власності мають бути збережені лише стратегічно важливі підприємства.

«Турбоатом» є саме таким підприємством, яке не можна приватизувати, особливо з огляду на те, що у законі зазначено, що покупцем не може бути держава, визнана Верховною Радою України державою-агресором, а також юридичні особи, в яких така держава має істотну участь, і особи, які перебувають під контролем таких юридичних осіб. Оскільки розмір істотної участі такої компанії чітко не прописаний, закон не виключає можливості для тієї ж Російської Федерації, маючи частку в підприємстві, стати покупцем «Турбоатому», який є постачальником українських тепло-,гідроелектростанцій та атомних електростанцій», – зазначає Роман Семенуха.

Нагадаємо, нещодавно під час години запитань до уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив депутатів від «Самопомочі», що контрольний пакет акцій АТ «Турбоатом» залишиться у держави, а метою уряду є залучення міжнародного партнера на 20-25% акцій. «Самопоміч» буде контролювати, аби процес приватизації даного підприємства був максимально прозорим з дотриманням національних інтересів.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини