«Припиніть наступ на професійно-технічну освіту!» – «Самопоміч»

За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Анни Романової, під цинічним гаслом модернізації влада почала рішучий наступ на професійно-технічну освіту в Україні. Вона розповідає:

«Уряд казав, що їх пріоритетна дія – це модернізація професійно-технічної освіти. У реаліях ми бачимо, що під модернізацією ховається наступ, скорочення, укрупнення і відбирання приміщень». Саме це зараз відбувається на місцях.

Зокрема, у Чернігові триває закриття дуже потрібного професійного ліцею побуту, який хочуть під виглядом модернізації фактично приєднати до іншого училища. «Хочуть відібрати приміщення та віддати його поліції», – зауважує Анна Романова.

Водночас представник ліцею розповідає: «У 2016 році навчальний заклад перевели на фінансування з місцевого бюджету. З цього моменту почалася дискредитація ліцею у ЗМІ. Реального вивчення потужностей навчального закладу не відбувалося, проте постійно йдуть маніпуляції цифрами про реальну площу навчального закладу та контингент учнів. У ліцеї здійснюється підготовка кваліфікованих виробників за професією швачка, кравець, закрійник, перукар, манікюрник на базі 9 та 11 класів. Ліцей завжди виконував план набору».

Крім того, за словами представника виробників з Чернігова, нині у місті швачка – одна з найбільш затребуваних професій на ринку праці. Вона підкреслює: «Якщо завтра наше виробництво не зможе взяти на роботу потрібних фахівців, післязавтра нам доведеться закрити свої підприємства або перевести їх до інших областей. Насамперед від цього постраждає міський бюджет та громада міста. Ми готові разом з міською владою працювати над реформуванням, навіть розглянути такий варіант як дуальна форма навчання, коли теорію дає училище, а практику забезпечує виробництво. Ми не дамо закрити училище, яке сьогодні готує потрібних фахівців та навчає дітей».

«Дожилися! – наголошує керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк. – Люди, які мають робочі місця, просять вчитися, а їм не дають. Не треба проситися, треба відстоювати свої інтереси. Саме тому представники Чернігова у Верховній Раді. Дожилися, що ми закриваємо професійно-технічні училища, а в їхніх приміщеннях відкриваємо поліцейські дільниці та тюрми. Це пряма і конкретна ознака поліцейської держави. Будувати поліцейську державу в Україні люди не дадуть! Ми маємо опиратися такій позиції української проолігархічної державної кліки».

«Вкотре «Самопоміч» звертається до уряду, щоб припинили наступ на професійно-технічну освіту», – підсумовує Анна Романова.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини