Прикриваючись парком, влада не хоче віддавати громадам землю на Херсонщині

За словами керівника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олега Березюка, олігархічна верхівка не хоче віддавати людям землю для того, щоб вони нею управляли, стали незалежними та економічно ефективними. Більш того, в Україні трапляються випадки, коли держава або люди, які прикриваються державними правоохоронними органами, послуговуючись рейдерськими методами та сумнівними рішеннями місцевих державних адміністрацій, забирають людську землю та людські паї. Черговий такий випадок трапився на Херсонщині.

Так, розповідають депутати Червономаяцької сільської ради Бериславського району Херсонської області, жителі відповідної територіальної громади обурені ситуацією, що склалася після того, як голова Херсонської обласної державної адміністрації видав розпорядження щодо створення національного парку «Кам’янська січ». Він планується у межах територій декількох сільських рад Бериславського району та орієнтовно матиме площу 12 586 гектарів.

«Відповідно до розпорядження, – підкреслюють депутати сільської ради, – необхідно погодити це з землевласниками та землекористувачами, зацікавленими органами державної влади. Однак ніякого погодження ані з сільською радою як представником інтересів територіальної громади, ані із землевласниками та землекористувачами не було, що порушує наші законні інтереси та права на землю. Під виглядом створення національного парку керівництво Херсонської області за ініціативою депутата обласної ради Йосипенка Ігоря Васильовича намагається банально віджати майже 13 тисяч гектарів землі. Більшість цих земель належать жителями п’яти сіл на праві приватної власності. Ідея створення національного парку надзвичайно хороша, але ми, жителі цих сіл, не розуміємо, навіщо відбирати землю, яка нас годує та для більшості жителів є єдиним джерелом доходів».

Відтак, Червономаяцька сільська територіальна громада та ще п’ять сільських рад категорично проти створення парку, проти беззаконня та свавілля, яке почнеться після його організації, адже надалі там буде розгорнуто масштабну протизаконну підприємницьку діяльність. «Тому вимагаємо у міністра екології та інших державних установ зупинити розгляд надання цій території статусу національного заповідника та розібратися в ситуації», – акцентують сільські депутати.

Коментуючи ситуацію, Олег Березюк вчергове нагадує: «В Україні за останні три роки відбувається чи не єдина реформа – реформа децентралізації та утворення громад.

Громади та міста є двигунами розвитку державності та волі людей. Олігархічна кліка бореться з цим. Тому селяни в громадах, так само, як і всі інші громадяни, мають захищати свої інтереси. Це інтерес української державності».

«Треба боротися!» – підсумовує він.

Олег Березюк
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини