Новини
Прийнятий сьогодні закон закладає підвалини першої реальної реформи охорони здоров’я, — Сисоєнко

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект про автономізацію медичних закладів. Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко, це дуже важливий закон для всієї системи охорони здоров’я, який надає можливість бюджетним медичним закладам комунальної і державної форми власності стати неприбутковими, некомерційними підприємствами.

Так, відповідно до закону, буде надана можливість оплачувати саме за медичні послуги пацієнтам, які звертаються до медичних закладів, а не фінансувати ліжкомісця та інфраструктуру лікарень, як це є сьогодні. Також цим законопроектом надається адміністративна, фінансова та господарська незалежність головним лікарям у прийнятті рішень щодо фонду оплати праці, тобто надається можливість фінансового впливу та заохочення найкращих лікарів.

«Окрім того, закон передбачає створення спостережних рад, які будуть займатись контролем господарської діяльності головного лікаря, щоб не було зловживань та порушень, захищались права пацієнтів та дотримувалась доступність медичної допомоги», – акцентує народний депутат.

Як співавтор закону, Ірина Сисоєнко наголошує, що це – перший системний законопроект, який змінює принципи фінансування всієї галузі охорони здоров’я. По суті, це перший закон, який починає реальну реформу охорони здоров’я.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#10764 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4064) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4064) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#10765 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я