“Протягом місяця в Україні може відбутись судова реформа”, – Олена Сотник

Через бюджетні баталії, мало хто звернув увагу, що у неділю депутати дали старт Судовій реформі. Про це заявила депутат фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олена Сотник.

“У неділю окрім голосування за бюджетні закони, депутати проголосували за включення до порядку денного сесії цілої низки законопроектів, що стосуються судової реформи. Серед них, закорема і запропонований Президентом (№1656), і розроблений представниками нашої фракції, разом з колегами по коаліції проект (№1497)”, – констатувала Сотник.

Вона зауважила, що вже на початку січня, відповідно до процедури розгляду, всі ці законопроекти мають бути вивчені в Комітетах, і розглянуті у першому читанні.

“Після цього, має бути обрано той проект закону, який має стати основним, так би мовити “тілом реформи”. До нього обов’язково мають додатися принципові положення з інших, і тоді він має розглядатися в цілому як система законотворчих змін”- повідомила вона.

Депутат переконана, що до аналізу запропонованих законопроектів повинні долучитися громадські експерти. І зазначила, що автори законопроекту №1497 ініцюють в перших числах січня зустріч робочої групи, яка опрацює всі чотири прийняті до розгляду проекти законів.

Сотник наголосила, що мова йде про ключову реформу, про зміни у системі, яка стосується як кожного громадянина, так і глобальних речей, як то бізнес-клімат.

“Будучи адвокатом активістів Майдану та родин “Небесної сотні”, я на власні очі бачила відверте свавілля, що є у судах. Зараз, працючи в Комітеті ВР з питань євроінтеграції, я чую від потенційних закордрнних донорів та інвесторів – наведіть лад у судах, без цього ніхто грошей вкладати в Україну не буде. Тому, наш обов’язок зробити якісні зміни, які забезпечать більшу незалежність судової гілки влади”, – зазначила вона.

Олена Сотник
object(WP_Term)#12925 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12926 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12927 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Конституційна реформа