Просто про складне. Або що робить НАБУ в НКРЕКП.

Не секрет, в Україні є монополіст на ринку енергетичного вугілля. Це компанія ДТЕК (належить Ахметову), яка має частку у 85%. Вугілля продається виробникам електроенергії на ТЕС та ТЕЦ. І тут монополію має ДТЕК з часткою 75%.

Ціну електроенергії та ціну вугілля в електроенергії визначає “незалежний” регулятор НКРЕКП. Це той орган, який на сьогодні встановлює всі ціни та тарифи в електроенергетиці. Минулого року цей регулятор придумав “Роттердам+”. Це формула, за якою визначається ціна вугілля в ціні електроенергії. Так сталось, що це рішення дало можливість компанії ДТЕК заробити додатково 15-17 млрд грн.

Чи це рішення було прийнято об’єктивно та некорумпувано?
Це питання. І власне це НАБУ має перевірити. Думаю, вони розберуться.

Що буде, якщо вони встановлять факт корупції в рішенні “Роттердам +”?
Мабуть, попросять відмінити через суд.

Чи повернуть кошти всім нам – споживачам електроенергії за переплату?
Мабуть, ні.

Чи посадять членів НКРЕКП за таке корумповане злочинне рішення?
Не знаю, але чомусь сумніваюсь.

Чи потрібно проводити обшуки та такі дослідження?
Однозначно так. Можливо, члени комісії будуть надалі думати, чи голосувати за нав’язані злочинні рішення.

До речі, нещодавно НКРЕКП прийняло чергове своє “виважене та європейське” рішення – запровадження так званого РАБ фінансування для обленерго. За приблизними даними, ціна питання для економіки держави і кожного з нас становить 30 млрд.грн. Але тут вже щорічно!

Непокараний злочин з великою здобиччю завжди веде до нових злочинів. Апетит приходить під час їжі. Потрібно це припиняти.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини