Пропозиції змін до проекту Бюджет на 2017 рік — напрямок «Медицина»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» детально вивчає проект закону “Про Державний Бюджет України на 2017 рік”, щоб запропонувати необхідні зміни. Сьогодні презентуємо блок «Медицина», підготовлений народним депутатом Іриною Сисоєнко.

1. Підвищення заробітної плати працівникам медичної галузі.

В рамках обговорення проекту Державного бюджету на 2017 рік гостро стоїть питання видатків на підвищення зарплати медичним працівникам. Необхідно ухвалити у другому читанні дуже важливих законопроектів №1332, №1164 про підвищення рівня заробітної плати медичним працівникам та водіям бригад екстреної медичної допомоги. Прийняття цих законопроектів передбачає збільшення видатків з державного бюджету у 2017 році на заробітну плату медичним працівникам.

В представленому Кабінетом Міністрів України законопроекті «Про Державний бюджет на 2017 рік» не передбачено додаткових видатків на збільшення заробітної плати медичним працівникам. Медична субвенція з держбюджету місцевим передбачена у сумі 46,8 млрд. грн., фактично на рівні 2015 року (46,17 млрд. грн.). Оскільки, медична субвенція складається на 80% із заробітної плати медичним працівникам залишається питання за рахунок яких коштів буде відбуватися підвищення заробітних плат?!

Разом з тим, стаття 8 законопроекту «Про Державний бюджет на 2017 рік» передбачає з 1 січня до 1 грудня 2017 року підвищення мінімальної зарплати на 10,1%, тобто до 1762 гривні.

Тим часом, зарплатня медпрацівників буде і надалі прив’язана до Єдиної тарифної сітки. В якій, до речі, вже сьогодні, перший тарифний розряд на 265 грн. менший за мінімальну зарплатню.

Тому, з метою реального підвищення заробітної плати працівникам медичної галузі необхідно значно збільшити видатки на виконання загальнодержавних витрат за бюджетною програмою «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» (КПКВК 2311410).

2. Розвиток екстреної медичної допомоги.

В Україні вже кілька років триває процес реформування системи охорони здоров’я, зокрема екстреної медичної допомоги.

Від оперативності та якості екстреної медичної допомоги безпосередньо залежить життя людини, а це потребує функціонування диспетчерської служби, поліпшення технічного та технологічного забезпечення екстреної медичної допомоги у кожному регіоні України.

На території України органами охорони здоров’я зареєстровано 25 центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За інформацією центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розбудова оперативно-диспетчерських служб потребує додаткового фінансування із Державного бюджету у сумі 3 92 182,22 тис. грн., з них на:

1) Оперативно-диспетчерські служби центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 224 609,15 тис. грн.

2) Радіозв’язок – 167 573,07 тис. грн.

Також, на даний час на території України експлуатується спеціалізований медичний транспорт різноманітного модельного ряду та марок (починаючи з 1992 року випуску), який не відповідає вимогам Національного стандарту ні за зовнішніми параметрами, ні за комплектацією салону. Тобто медична техніка та спеціалізований медичний автотранспорт в середньому на 60-70% застарілий, фізично зношений та потребує заміни.

В Україні бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги за викликами громадян в середньому щорічно виконується близько 10 млн. виїздів, у 2015 році – 8 532 193 виїздів.

Загальна потреба всіх регіонів України на 2017 рік у спеціалізованому медичному автотранспорті типу В та типу С становить 1 943 одиниці на загальну суму 3 976 898,8 тис.грн.

Тому, є необхідність у запровадженні бюджетної програми «Розвиток служби екстреної медичної допомоги (придбання медичного автотранспорту) для закладів охорони здоров’я України» та передбачити виділення додаткового фінансування в 2017 році за цією програмою в розмірі 4, 44 млрд. грн.

3. Підтримка «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології національної академії наук України»

Державна установа «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» унікальний лікувальний заклад, що стоїть на варті найціннішого, а саме – здоров’я матері та дитини.

Інститут надає лікування найтяжчому контингенту вагітних жінок та дітей з усіх куточків України, включаючи пацієнтів з зони проведення АТО. Для багатьох Інститут остання надія на отримання висококваліфікованої медичної допомоги.

На жаль, на сьогодні в Інституті існує кредиторська заборгованість за програмою «Будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та придбання обладнання» в сумі 32 000 тис. грн.

Тому, необхідно додатково передбачити 32 000 тис. грн. видатків для Національної академії медичних наук України з метою погашення заборгованості ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» за програмою «Будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та придбання обладнання».

4. Розвиток трансплантації в Україні.

Вже сьогодні у розвинених країнах світу трансплантація стала стандартом лікування багатьох патологій, а за прогнозами експертів у середині третього тисячоліття 50% хірургічних операцій будуть пов’язані з пересадкою органів людини. Враховуючи сучасний стан науки та розвиток медицини, а також збільшення кількості випадків, в яких лікування пацієнта передбачає трансплантацію органів або інших анатомічних матеріалів людини від померлих донорів, в Україні виникла нагальна потреба у створенні системи трансплантації в Україні та вдосконалення сучасної нормативно-правової бази в частині регулювання питань трансплантації.

В першому читанні за основу був прийнятий проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині» реєстр. № 2386а-1.

Разом з тим, в законопроекті «Про Державний бюджету на 2017 рік», крім закупівлі імуносупресивної терапії, на побудову системи трансплантації жодної копійки не передбачено.

З метою розвитку трансплантації в Україні потрібно:

1. Створити служби трансплаткоординації ;
2. Реєстр реципієнтів (листи очікування);
3. Закупити обладнання для медичних закладів , в тому числі для фіксації смерті головного мозку.
4. І саме головне: закупити штучні серця! Штучне серце – це єдина надія пацієнтів, які потребують пересадки серця і це шанс дочекатись трансплантації серця, поки бюрократи в кабінетах погодять довідки, держава перерахує кошти, знайдеться донор закордоном.

Для того, щоб трансплантація в Україні стала реальністю необхідно обов’язково передбачити видатки на трансплантацію в Державному бюджеті на 2017.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті