Прокурорська тиранія програла – суд дозволив Марченку виконувати обов’язки заступника голови Запорізької облради

Харківський апеляційний суд не  задовольнив апеляцію прокуратури, яка вимагала посилення запобіжного заходу – тримання під вартою чи  виплату застави для Владислава Марченка. Відповідно до рішення, йому дозволили полишати дім протягом дня, аби виконувати свої обов`язки заступника голови Запорізької облради. 

Нагадаємо, раніше суддя відмовився відсторонити Владислава Марченко з посади, як того вимагала прокуратура. А відповідно до сьогоднішнього рішення Владислав Марченко може продовжити виконувати свої обов’язки як заступник голови Запорізької обласної ради. Завтра він проведе зустріч із журналістами об 11:00 у своєму робочому кабінеті.

Окрім запобіжного заходу, адвокат Марченка Владислав Грищенко подав заяву про вчинення кримінального злочину слідчими органами при затриманні. За вимогами статті 208 КПК України, затримання можливе за умови, що людину застали безпосередньо під час або відразу після скоєння злочину. Нагадаємо, Владислава Марченка  затримали у нього вдома.

Ще одне порушення – злочин, який нібито стався на території Запорізької області, чомусь розслідує Харківська прокуратура, при тому, що такі справи взагалі є компетенцією Національного антикорупційного бюро України. 

Владислава Марченка прокуратура звинувачує у розкраданні державних коштів, призначених на будівництво . Йдеться про сім багатофункціональних стадіонів , відкриті на базі запорізьких шкіл, два шкільних майданчики та реконструкцію парку в Мелітополі. Усі роботи завершені і в тому, що кошти використані за призначенням, може переконатися кожен мешканець міста. 

Сам Владислав Марченко нагадав, що всі тендери на виконання робіт проходять через відкриту систему торгів Prozorro і кожен учасник бачить процес відбору: «Ні я, ні будь-хто інший не може втрутитися в роботу електронної системи «Прозорро», що також очевидно. Адміністратори системи не повідомляли про зовнішнє втручання в її роботу під час  проведення торгів щодо об’єктів у Запорізькій області. У чому ж мене звинувачує прокуратура?», – акцентує  Владислав Марченко.

Лідер фракції «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк наголошує – справи проти членів «Самопомочі» по всій країні ніщо інше, як політична розправа:

«Злочин влади в тому, що переслідуються молоді люди – в Запоріжжі, Яворові Львівської області, Скадовську Херсонської області, в Миколаєві, які хочуть бути незалежними. Ці звинувачення – надумані і безпідставні, що мають за мету виключно репресії та політичне переслідування – вони демотивують людей брати участь у публічному управлінні і будувати свою державу. Тиранії не потрібні вільні люди. Але безглузда прокурорська тиранія програє, коли проти неї чесні, щирі, вільні люди, об’єднані ідеєю. В єдності-сила!» – заявив Олег Березюк.

 

 

 

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини