Профільний комітет рекомендував парламенту скерувати два законопроекти щодо зняття недоторканності у Конституційний суд

Комітет Верховної Ради із правової політики та правосуддя проголосував за скерування до Конституційного суду двох законопроектів щодо зняття депутатської недоторканності: як законопроекту 6773, підготовленого групою народних депутатів і зареєстрованого 19 липня 2017 року, так і законопроекту 7203, внесеного президентом 17 жовтня 2017 року.

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича, надалі сесійна зала парламенту 226 голосами повинна визначитись щодо направлення цих законопроектів, які вносять зміни до Конституції в частині вилучення другого пункту статті 80, яка встановлює депутатську недоторканність, до Конституційного суду. І лише після отримання відповідного висновку від суду, зможе розпочатися процедура розгляду законопроектів у першому читанні.

«До цього моменту розглядати їх неможливо. Зі свого боку я наполягав на тому, щоби при подачі відповідних висновків у сесійну залу був винесений на голосування також законопроект 5487, який суттєво обмежує депутатську недоторканність шляхом внесення змін до законів про регламент Верховної Ради та статус народного депутата.

Це дозволить не через півроку, так як цього вимагає процес внесення змін до Конституції, а негайно, можливо навіть завтра, суттєво обмежити депутатську недоторканність і зняти ті непотрібні дискусії, які виникають під час розгляду подань прокуратури», – зазначив Руслан Сидорович.

Відтак, він висловив сподівання, що завтра у сесійній залі знайдуться 226 голосів не лише для того, щоби направити проекти змін до Конституції на розгляд Конституційного суду, але й прийняти хоча б у першому читанні цей законопроект про внесення відповідних змін до закону про регламент верховної Ради та про статус народного депутата України.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини