ПРО НЕДОТОРКАННІСТЬ, — Тетяна Острікова

Журналісти, виборці останніми днями питають, як голосуватиме Самопоміч по поданням щодо зняття недоторканності з народних депутатів. Відповідь проста: в нас все написано в програмі, з якою йшли на вибори – “Самопоміч за відмову від депутатської недоторканності.”

Події останніх днів наштовхнули мене на роздуми про теорію конспірологічноі змови: можливо подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів внесені не з метою реального доведення до логічного кінця цих справ, а з метою дискредитації Парламенту і створення приводів до його дострокового розпуску Президентом. Як відомо, узагальнення є одним з видів маніпуляцій. Тому, по-перше, з оприлюдненних матеріалів та доказів в свідомості украінців склалося враження, що всі депутати беруть гроші за поправки, запити чи законопроекти. Тепер всі депутати погані. По-друге, невідомо, що далі буде з внесеними поданнями в залі. Якщо Рада недоторканність не зніме, то люди зненавидять всіх депутатів за “кругову поруку” незалежно від належності до партій, фракцій та не дивлячись на те, хто і як голосував.

Водночас, якщо нашу державу будуть далі штовхати до голосування за “особливий статус Донбасу” чи до виборів на окупованих територіях, а провладна більшість не зможе назбирати за ці “чудеса” голосів, то в Президента буде гарний привід розпустити парламент і красиво вийти із складної міжнародної ситуації. Формально через народне невдоволення по не зняттю недоторканності. Це звісно припущення.

Точно можу сказати тільки, як голосуватиме Самопоміч, адже ми – за всі без виключення подання на народних депутатів, навіть якщо це друзі. Юридично зняття недоторканності – це не визнання особи винною, це не вирок суду, а надання депутату можливості захищатися, набути відповідного процесуального статусу і мати відповідні процесуальні права, йти в суд і там доводити свою невинуватість. Тижнева мильна опера, влаштована в регламентному комітеті Ради, показала неефективність існуючої процедури. Докази (відео та телефонні розмови) потрібно вивчати та оцінювати в суді в порядку КПК, а не в комітетах Ради.

З колегами по фракції Самопоміч маємо домовленість: якщо буде подання на когось з нас, бо ми є в опозиції і не угодні владі, ця людина вийде на трибуну і зачитає заяву з проханням зняти недоторканність. Ми також вважаємо, що процедуру зняття можна спростити, зробивши швидкою і технічною. Самопоміч має щодо цього законопроект.

Повне скасування недоторканності чи хоча б за загально-кримінальні злочини, потребує внесення змін в Конституцію. Коаліція блокує іх розгляд в 2 читанні. Нам потрібні однодумці, щоб з цим боротися. Можливо доведеться їх шукати в наступному складі Ради.

object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті