Про маніпуляції навколо медицини

Не здивована і вчергове мушу констатувати – узурпація влади в нашій країні стала основним «інфекційним захворюванням», яке поширюється зі швидкістю, більшою аніж грип, кір і так далі…

Декілька днів поспіль слухала інтерв‘ю, читала у ЗМІ про події з приводу відсторонення від посади ректора медуніверситету імені Богомольця Катерини Амосової.

Склалося враження, що ректор та її заступники державний (наголошую – ДЕРЖАВНИЙ!) вищий медичний навчальний заклад давно вже перетворили на свою приватну компанію. Комерціалізували все, що тільки можливо, заробляють на кожному сантиметрі приміщень університету (особисто намагалася торік допомогти за зверненням з цього приводу), жодну перевірку не допускають.

Схоже, студентів та викладачів сприймають також як особисту власність!

А сьогодні вранці ще й зірвали навчальний процес: зачинили ворота в’їзду на територію, не допускають студентів. Через турнікети пропускають лише викладачів клінічних кафедр – ніби пацієнтів приймати можна, а навчати студентів – заборонено!

У корпусі відімкнули воду! Забороняють викладачам, які вийшли на роботу, читати лекції тим студентам, які прийшли навчатися!

Виникає питання – чиє рішення про оголошення страйку? Чи усвідомлюють студенти і викладачі, що такими маніпуляціями можуть переслідуватися конкретні речі – наприклад, тиск на МОЗ з метою усунення незручних, принципових урядовців? Чи це не підігрівання суспільства, накручування людей задля використання їх у своїх цілях?

Закликаю керівництво університету негайно припинити цей безлад! Студенти та викладачі – не інструмент боротьби за владу, а повернення посад не може відбуватися за «будь-яку» ціну.

Якщо вже зганьбили себе, то припиніть ганьбити державу: в університеті імені Богомольця навчаються багато іноземних студентів, а подібні ситуації в такому високого рівня медичному навчальному закладі лякають і руйнують довіру до освіти в Україні загалом.

Закликаю — знайдіть у собі державницьку позицію та відповідальність, поновіть навчальний процес. І врешті – знаходьте порозуміння і з МОЗом.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13150 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13151 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті