Про брак грошей для освітян та медиків, і трохи – про «місцеву» реформу

Дуже не люблю бути песимістом, але й для оптимізму підстав зовсім не залишилося. Я про реформу місцевого самоврядування. Щось вона звернула зовсім не в то бік, і так виглядає, що попереду глухий кут, з якого дуже довго вертати назад.

Про що я?

Назву кілька цифр, які були озвучені в середу на засіданні Комітету з  питань державного будівництва,  регіональної політики та місцевого самоврядування.

Отож, дефіцит з освітньої субвенції у проекті держбюджету на наступний рік – 14,6 млрд гривень, дефіцит з медичної – 12, 1 млрд гривень. Саме стільки грошей держава не додає місцевим бюджетам і саме стільки грошей бракує, щоб виплатити зарплати освітянам і медикам.

Люди залишаться без зарплат? Гадаю, що ні. У виборчий період такого не зроблять.

Місцеву владу «нагнуть» – і вона з викрученими руками знайде кошти.

То в чому проблема? – спитаєте ви.

Ось у чому.

Місцева влада витрачає від 15 до 20, а дехто навіть до 40% власних коштів на компенсацію субвенції на зарплати вчителям. Медична субвенція – також величезний дефіцит. Держава не доплачує того, що обіцяла.

А нагадаю – на місцеві бюджети вже переклали утримання професійно-технічної освіти, компенсацію пільгових перевезень, оплату праці непедагогічних працівників, фінансування житлово-комунальних послуг в освіті та медицині тощо. Складається враження, що центральна влада весь обсяг коштів від збільшення місцевих бюджетів хоче скерувати на покриття власної фінансової неспроможності.

Ще рік тому писав про згортання бюджетної децентралізації. Тепер все очевидно – влада не натяками, а відверто затягує вже не пасок, зашморг на «місцевій» реформі.

Бо ж реформи, не підкріплені грішми – будьмо відверті – не мають шансів на успіх. А отже, тихо сходять на пси (читай – помирають).

Джерело: https://censor.net.ua/b3089538

Любомир Зубач
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті