Про авіасполучення на Закарпатті

17 грудня 2018 року ЄС розблокував роботу Ужгородського аеропорту. Президент України, а слідом за ним міністр інфраструктури, обіцяли, що авіасполучення між Ужгородом та Києвом відновлять до кінця 2018 року.

Надворі січень 2019-го, а про те, що з аеродрому в Ужгороді у небо підніметься рейсовий літак – мова поки не йде. І головна перешкода – бездіяльність центральної влади, вважає народна депутатка від «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова. Після візиту на Закарпаття у грудні 2018 року, Анна Романова надіслала депутатське звернення щодо роботи Ужгородського аеропорту міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

В Ужгороді літаки під час зльоту та посадки змушені заходити на територію Словаччини. У зв’язку з цим необхідне підписання угоди про Спільний авіаційний простір, відповідно Кабмін має прийняти постанову «Про внесення змін до Положення про використання повітряного простору України», йдеться у відповіді від В.Омеляна народній депутатці. Але даний проект акту має бути погоджений ще чотирма міністерствами. Свою позицію щодо проекту Постанови поки надало тільки МЗС. Мінфін, Мінекономрозвитку та Міноборони – мовчать, затягуючи процес. Через їх бездіяльність найзахідніший обласний центр України залишається без авіасполучення. Хоча справа у політичній волі: якщо є сильний зацікавлений лідер, то органи влади би розглядали такі питання невідкладно.

Анна Романова підрахувала, що наявність прямого рейсу Київ-Ужгород зможе принести регіону додатково майже півмільярда гривень щороку.

«Тільки наявність прямого авіасполучення привабить на Закарпаття щонайменше 30 000 туристів на рік. Якщо кожен з них витратить в середньому 500 доларів США за час відпочинку – це додатково 15 млн доларів прибутків, майже півмільярда гривень додатково!»

Також, на прохання мешканців Мукачева, народна депутатка поцікавилася – чи можливо й доцільно відкривати аеропорт у м. Мукачево. Отримала таку відповідь: « Державною цільовою програмою розвитку аеропортів до 2023 року будівництво аеропорту в Мукачеві не передбачено. Водночас, Державне агентство інфраструктурних проектів в Україні, яке є замовником Проекту, готове внести зміни, зважаючи на зацікавленість місцевих органів влади, їх готовність до співфінансування реалізації проекту і подальшого утримання аеродрому в Мукачеві. Такий проект може позитивно вплинути на економічний розвиток Закарпаття»

Анна Романова
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті