
17 грудня 2018 року ЄС розблокував роботу Ужгородського аеропорту. Президент України, а слідом за ним міністр інфраструктури, обіцяли, що авіасполучення між Ужгородом та Києвом відновлять до кінця 2018 року.
Надворі січень 2019-го, а про те, що з аеродрому в Ужгороді у небо підніметься рейсовий літак – мова поки не йде. І головна перешкода – бездіяльність центральної влади, вважає народна депутатка від «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова. Після візиту на Закарпаття у грудні 2018 року, Анна Романова надіслала депутатське звернення щодо роботи Ужгородського аеропорту міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.
В Ужгороді літаки під час зльоту та посадки змушені заходити на територію Словаччини. У зв’язку з цим необхідне підписання угоди про Спільний авіаційний простір, відповідно Кабмін має прийняти постанову «Про внесення змін до Положення про використання повітряного простору України», йдеться у відповіді від В.Омеляна народній депутатці. Але даний проект акту має бути погоджений ще чотирма міністерствами. Свою позицію щодо проекту Постанови поки надало тільки МЗС. Мінфін, Мінекономрозвитку та Міноборони – мовчать, затягуючи процес. Через їх бездіяльність найзахідніший обласний центр України залишається без авіасполучення. Хоча справа у політичній волі: якщо є сильний зацікавлений лідер, то органи влади би розглядали такі питання невідкладно.
Анна Романова підрахувала, що наявність прямого рейсу Київ-Ужгород зможе принести регіону додатково майже півмільярда гривень щороку.
«Тільки наявність прямого авіасполучення привабить на Закарпаття щонайменше 30 000 туристів на рік. Якщо кожен з них витратить в середньому 500 доларів США за час відпочинку – це додатково 15 млн доларів прибутків, майже півмільярда гривень додатково!»
Також, на прохання мешканців Мукачева, народна депутатка поцікавилася – чи можливо й доцільно відкривати аеропорт у м. Мукачево. Отримала таку відповідь: « Державною цільовою програмою розвитку аеропортів до 2023 року будівництво аеропорту в Мукачеві не передбачено. Водночас, Державне агентство інфраструктурних проектів в Україні, яке є замовником Проекту, готове внести зміни, зважаючи на зацікавленість місцевих органів влади, їх готовність до співфінансування реалізації проекту і подальшого утримання аеродрому в Мукачеві. Такий проект може позитивно вплинути на економічний розвиток Закарпаття»