Пріоритети “Самопомочі” на цей політичний сезон

Основним пріоритетом парламенту напередодні 2019 року, року подвійних виборів, є виборча реформа. Якщо ми не змінимо виборчі правила, не змінимо склад ЦВК, то знову отримаємо парламент, в який багато хто приходить за гроші, купуючи голоси, і потім ці гроші повертають собі нечесними методами, розмінюючи голосування на корупційні правки чи закони, які збагачують олігархів, а не український народ.  

Окрім зміни виборчого законодавства, потрібно подбати про бюджет країни.  Це бюджет країни на 2019 рік, який, як відомо, є роком подвійних виборів. Тому треба уважно стежити, щоб в бюджет не були закладені корупційні механізми для фінансування «виграшу» тої чи іншої політичної сили на цих виборах. Наприклад, в бюджет закладають певні дотації  для мажоритарних депутатів начебто на соціально-економічний розвиток їх регіонів. Але насправді вони можуть використовуватись  на інші цілі, зокрема для політичного піару, прихованого підкупу окремих категорій виборців. Крім того, до бюджету можуть вноситись корупційні статті фінансування – дотації з бюджету тим чи іншим і без того прибутковим підприємствам, а також  постійно збільшують фінансування силовиків, які використовуються владою як кишенькове військо для зведення політичних рахунків з конкурентами. Також потрібно припинити ганебну практику закривати дірки державного бюджету  за рахунок місцевих, перекладаючи на міста чи громади фінансування пільг. Якщо вже розпочали децентралізацію, то давайте не змінювати вектор руху і надалі віддавати владу і фінансові ресурси місцевим громадам.  

Одним зі способів наповнення партійних кас напередодні виборів є контроль за Державною фіскальною службою, яка об’єднує в собі митницю і податкову. Щоб митницю не розглядали як один із способів фінансування виборчих перегонів, потрібно здійснити структурну реформу Державної фіскальної служби та створити потужну митну адміністрацію. Вітаємо спроби уряду навести лад на митниці, але боротись з порушеннями та схемами на митниці потрібно системно, а не точково. Боротися з так званою «товарною» контрабандою та порушеннями митних правил  має саме митна адміністрація, а не СБУ чи поліція. Законопроект про створення митної служби вже 2 роки зареєстрований в парламенті, потрібно його ухвалити і продовжити роботу щодо захисту економічної безпеки держави –запровадити дієвий митний пост-аудит контроль та унеможливити реалізацію незаконно ввезеного товару всередині країни. Такі дії і будуть «боротьбою з контрабандою» на ділі, а не на словах.  

Також потрібно подбати про наших підприємців, які наповнюють бюджет, – знизити податкове навантаження, дати можливість розвиватись, а країні – залучати нових інвесторів, як внутрішніх, так і зовнішніх. Для цього потрібно виконати обіцяне, а саме – запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Це інвестиційний план для України, це дозволить нашим підприємцям розвиватися, а отже, збільшувати кількість робочих місць, щоб зупинити трудову міграцію. 

Також важливо не допустити зростання курсу долара, яке вже почалось. Причиною цього є декілька факторів, як те, що уряд провів виплати кредиторам за державними цінними паперами, а вони, придбаваючи валюту, збільшили попит на неї; так і те, що через відсутність відчутних реформ МВФ не надавав валютний транш, отже уряд, щоб здійснити виплати щодо державних боргів, мав витрачати валюту. Більш того, нещодавно уряд знову позичив 725 мільйонів доларів під доволі високий відсоток. Позичати уряду доводиться, оскільки бюджет належно не виконується, бракує коштів на заплановані видатки. Щоб курс долара не перетнув психологічну позначку в 30 грн за 1 долар, влада має чітко усвідомлювати необхідність реформ, скоротити власні  апетити на роздуті видатки та корупційні забаганки, представити бюджет розвитку з інструментами запуску економіки та залучення інвестицій.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини