Спротив і боротьба з корупцією

Після Революції Гідності український парламент створив передове антикорупційне законодавство та забезпечив незалежність антикорупційних органів. Та протягом останнього року жодного кроку вперед не було зроблено.Фактичний союз колишньої і теперішньої влади намагається залякати громадських активістів та взяти під контроль НАБУ і САП.

Саме тому так і не було остаточно знято недоторканність з народних депутатів та не ухвалено закон про вибори на пропорційній основі за відкритими списками. Натомість послідовно втілюється стратегія упокорення НАБУ, створення шпарин в е-декларуванні, саботаж утворення антикорупційного суду, примус декларувати статки членів антикорупційних громадських організацій та усунення політичних опонентів.

«Самопоміч» наполягає на обранні незалежного та авторитетного аудитора для Антикорупційного бюро, ухваленні закону про антикорупційний суд, суддів для якого допомагатимуть обирати міжнародні партнери, і який, нарешті, притягне до відповідальності топ-корупціонерів в Україні. Не менш важливими для відновлення довіри людей є обмеження депутатської недоторканності як доказ того, що всі є рівними перед законом. А також новий виборчий закон, який скасує вибори у мажоритарних округах та запровадить відкриті списки — проти «гречки» та «котів у мішках».

Закони
Законопроекти