«Президентський Закон про валюту – черговий обман очікувань бізнесу» – «Самопоміч»

Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський проект закону про валюту. Фракція “Об’єднання “Самопоміч” подавала альтернативний законопроект. Причиною цього є те, що президентський закон лише декларує принципи валютної лібералізації, але не містить конкретних механізмів іі здійснення, віддаючи це на відкуп Національного банку України. 
“В президентському законопроекті не вказано, – розповідає народний депутат від “Самопомочі” Тетяна Острікова, – як конкретно має відбуватися спрощення щодо обігу валюти та що саме має забезпечить вільний рух капіталу, як це передбачено Угодою про Асоціацію з ЄС. У законопроекті Президента все це пропонується визначати актами регулятора – Національного банку України “.
“Але ж протягом багатьох років , – наголошує Тетяна Острікова, -Національний банк і так мав, і має всі повноваження своїми постановами встановлювати правила обігу, придбання та перерахування закордон валюти. Однак ці правила сьогодні є прорадянськими, жорсткими, зарегульованими, а заходи по іх контролю є адміністративними та не ефективними. Сумлінні підприємці від такої зарегульованості страждають, водночас для тих, кому треба є можливості для виводу валюти закордон. Згідно з наявною статистикою близько 11 мільярдів доларів щороку виводяться з України в низькоподаткові юрисдикції. Іноді причиною відкриття українськими підприємцями компаній закордоном є вимушена необхідність обійти наші радянські застарілі валютні обмеження, як наприклад строк для повернення валютної виручки та обов’язковий продаж валюти»
Ще один вагомий недолік президентського законопроекту про валюту, додає народний депутат від “Самопомочі” Олена Сотник, полягає в тому, що там не передбачено, яку відповідальність нестиме бізнес у випадку порушень валютного законодавства. “Якщо ми хочемо дійсно конкурувати за людські ресурси та фінансовий капітал, – говорить вона, та бути спроможними залучати в економіку України серйозні кошти, треба створювати умови. Будь-який бізнесмен, обираючи юрисдикцію, оцінює, наскільки вона для нього комфортна та передбачувана. Ми дуже багато чули від інвесторів, що українська юрисдикція є абсолютно непередбачуваною, в ній абсолютно не захищено право власності та некомфортно зовнішньому інвестору”.
Олена Сотник переконана: “Якщо не будуть виправлені системні недоліки в законопроекті президента про валютне регулювання, ми знову отримаємо ситуацію, коли одна людина, яка очолює ту чи іншу інституцію, вирішує правила гри для всієї країни. І однозначно ми втратимо шанс на розвиток, зростання, добробут”.
Тепер проект закону готуватимуть до другого читання, під час чого представники фракції “Самопоміч” вноситимуть необхідні для його ефективності поправки.
“Цей закон має бути не лише про валюту, цей закон має дати відповідь на питання, за рахунок чого зростатиме українська економіка, – підсумовує парламентар Роман Семенуха. – Ми переконані, що справжній ліберальний закон про валюту, який дозволить безперешкодно залучати величезні інвестиції, буде однією з точок зростання поряд з будівництвом інфраструктури, запровадженням ринку землі, запровадженням другого обов’язкового накопичувального рівня пенсійного забезпечення. Це точки, за рахунок яких українська економіка зможе зростати уже в найближчий час”.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини