Президент підписав законопроект 6327 про медичну реформу, – Сисоєнко

Президент підписав законопроект 6327 про медичну реформу, який ми в парламенті ухвалили у жовтні! Сталося це лише 28 грудня, але краще вже так, ми чекали!

За тим, як він голосувався і який політичний спротив чиниться змінам системи фінансування охорони здоров‘я, спостерігає вся Україна! Вчора уряд прийняв ряд підзаконних актів для реалізації двох нових законів.

Моя думка наступна:
1. Разом з колегами в парламенті ми зробили все можливе, щоб закон був якісний і захищав як медиків так і пацієнтів. Щоб громадяни не відчували страху перед тим, що можуть залишитися сам на сам із своїми проблемами. Щоб вони знали абсолютно чітко, за що саме держава повинна сплачувати в лікарні, куди  вони звертаються.
2. Яким би ідеальним не був закон, все залежить, чи буде він виконуватися урядом і як він буде виконуватись урядом!
3. У порядку депутатського контролю, при Комітеті з охорони здоров‘я ВР, буду очолювати підкомітет з контролю реалізації медичної реформи. Ми будемо намагатися об‘єднати представників різних міністерств і відомств, представників органів місцевого самоврядування, медиків і пацієнтів! Головна робота попереду!
4. Говорити про «успіхи» чи про «поразку» можна буде лише тоді, коли реформа запрацює і буде впроваджена. Термін її впровадження – до 2020 року.

Застерігаю всіх – зміни в державних лікарнях з 1 січня 2018 року, на жаль, ще не настануть. Усі мають це усвідомлювати та мати терпіння.

P.S. Доти, доки медична реформа є лише на папері, в нормах нового законодавства, яке щойно набуває чинності, доки за новими принципами держава не почне платити в лікарні, доки уряд не запровадить електронні системи, реєстри, контроль за витрачанням коштів, медики не перейдуть на нові умови праці, кричати про «геноцид українського народу», «зраду» і все інше, що політично супроводжує будь-яку спробу покращити українську медицину, ЗАРАНО!

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті