Президент піддався на маніпуляції Генштабу і заветував закон, який скасовував «безстрокові контракти, – Пастух

«Сьогодні хлопцям на Сході потрібна надія на те, що в них є право вибору і право добровільно залишатись у Збройних силах. Як свого часу вони добровільно залишили сім’ї та роботу і пішли захищати країну», – заявив в ефірі “Шустер LIVE” народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух.

Йдеться про тисячі військових, які першими добровільно пішли на Схід, пройшли Дебальцеве, Іловайськ, оборону Донецького аеропорту і уклали так звані контракти «до завершення особливого періоду». Тобто, до завершення АТО, а отже – безстроково.

«Норму про такі «особливі» контракти у вересні 2013 р. вніс уряд Азарова. Адже Януковичу була потрібна контрольована армія, де жоден контрактник не зможе розірвати контракт і через невиконання наказу буде підпадати під кримінальну відповідальність. Сьогодні вже новий Президент накладає вето на законопроект №4689, який скасовує цю форму рабства військовослужбовців», – пояснив Тарас Пастух.

За його словами, Президент піддався на маніпуляції Генштабу, мовляв, у разі скасування безстрокових контрактів більшість військовослужбовців залишить зону АТО. «Ніхто завтра – ні з добровольчих батальйонів, ні зі Збройних сил не збирається залишати зброю і йти з армії. Однак більшість цих хлопців опинились із зв’язаними руками: з бажанням служити далі, але з невизначеністю свого статусу. І цим законом ми давали їм право вибору. Але, на жаль, Президент його заветував. Сьогодні всі готові захищати країну, але є значна недовіра до командування Збройних сил. Тому військовослужбовці і повстають проти цієї норми», – зазначив нардеп.

Тепер вимога до кожного народного депутата – проголосувати за подолання вето Президента і дати військовослужбовцям законне право укладати контракт на визначений термін.

Довідка

12 липня 2016 року Верховна Рада ухвалила законопроект №4689, який дозволяв військовим, які на початку АТО уклали контракти «до завершення особливого періоду», розірвати їх або укласти нові на визначений термін – 6, 12 чи 18 місяців. Також, згідно з внесеною поправкою, дія цього закону мала б поширювалась і на військових, які уклали контракти ще до початку АТО – у 2011-2013 роках і не підозрювали про настання вже невдовзі цього «особливого періоду».

Президент наклав вето на цей законопроект.

Тарас Пастух
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини