«Президент навмисно заклав конфлікт у рішення про оновлення ЦВК», – Олена Сотник

Парламент провалив сьогоднішнє голосування за відставку чинних членів Центральної виборчої комісії та, відповідно, не голосував за призначення нових. На переконання народного депутата Олени Сотник, за таким результатом ховається насамперед недовіра між фракціями коаліції, тому що Президент сформував список так, що там заздалегідь закладався конфлікт.

«По-перше, парламент повинен призначити 13 членів ЦВК, а Президент вніс список із 14. Опозиційні партії у цьому списку мають по одному представникові, коаліційні — по декілька. Очевидно, що коаліція не хоче від жодного зі своїх кандидатів відмовлятися, а від відкидання опозиційних кандидатів нас застерігають усі міжнародні партнери — це недемократично.

По-друге, так і не було досягнуто остаточної домовленості між «Народним фронтом» та БПП. Причина в тому, що Президент продовжує час від часу неофіційно «закидувати» інформацію про можливі дострокові вибори до парламенту. «Народний фронт» до них не готовий, тому і не голосував”, – пояснює ситуацію Олена Сотник.

Народний депутат вважає, що найкраще було б сьогодні звільнити чинний склад ЦВК, термін повноважень якого закінчився вже майже 3 роки тому, і призначити якщо не всіх, то хоча б ту кількість нових членів ЦВК, яка необхідна для кворуму та з врахуванням принципу представництва кожної фракції парламенту.

«Тоді ми мали б вже легітимну центральну виборчу комісію. Але на це ніхто не захотів піти, тому що немає довіри, в тому числі серед фракцій коаліції», – підсумовує Олена Сотник.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини