Правки, що були внесені до Податкового кодексу дозволять залучити в бюджет “недоторкані” гроші монополістів – Журжій

Про це повідомив член фракції «Об’єднання «Самопоміч», Перший заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій

“З ключових моментів, які вдалося відстояти, по-перше, це поетапне підняття до 70% рентної плати за видобуток нафти та газу для Договорів Спільноі Діяльності. Це змусить олігархів, які отримують надприбутки з свердловин, в які гроші вкладали не вони, а держава, платити більше грошей. В початковому варіанті документу пропонувалася ставка 55%”, – зазначив він.

Крім того вдалося відстояти запровадження 5% акцизного роздрібного податку на тютюн та алкоголь.

“І що важливо, що цей податок буде лишатися в місцевих бюджетах”, – наголосив депутат.

Ще одним нововведенням, яке дасть змогу залучити в бюджет понад 1 млрд. грн. – це зміна системи оподаткування з лоторей.

“Тепер податок 10% будуть платити від проданних лоторейних квитків, а не від суми виграшу. Це в рази збільшить суму, яка піде у держбюджет”, – підкреслив Журжій.

Окрім того включена поправка, на якій також наполягала фракція “Самопомочі” – запровадження трансфертного ціноутворення для всіх субєктів без виключення.

“Тобто знято виключення застосування цього правила для хіміків, металургів та агросектору, що дозволяло їм вивовдити надприбутки закордон”, – пояснив він.

Натомість, пільги в оподаткувані зберігаються для підприємств громадських організацій інвалідів, а також освіти та медицини.

Перелік змін внесених у законопроект

Андрій Журжій
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією