«Повертати борги Росії сьогодні – це заперечувати п’ять років війни», – Роман Семенуха

Сьогодні парламентарі прийняли за основу законопроект 6697, який пропонує вирішитипитання заборгованості «Укроборонпрому» перед Росією.Йдеться про комплектуючі, які виготовляли українські державні підприємства на замовлення Росії ще до 2014- го року.

Сам факт розгляду такого законопроекту є нонсенсом, адже згідно з нормами міжнародного права, контрагенти можуть не виконувати свої зобов’язання, якщо країни перебувають у стані війни.

«Ми розуміємо, що є гібридна війна, є гібридний мир і є гібридні рішення, – говорить народний депутат Роман Семенуха. -Але чому у такому випадку ми не користуємося норами міжнародного права, які ніхто не скасовував? Визнати та віддати борги перед агресором сьогодні – це фактично заперечувати факт війни, яка триває вже понад чотири роки».

На думку депутата, поява таких законопроектів – зайве підтвердження неефективності«Укроборонпрому», створеного ще за Януковича,і неспроможність виконувати свою роботу.

Роман Семенуха нагадав, що зарезультатами останнього аудиту половина підприємств «Укроборонпрому» – неефективні. А підприємства, що працюють, мають мільйонні заборгованості перед своїми працівниками.

«Наприклад,на Харківському заводі транспортного устаткування, який також є складовою частиною «Укроборонпрому»,під час війни є заборгованість із зарплатні.То про яку ефективність «Укроборонпрому» може йти мова? Інший приклад – завод імені Малишева, де третина всієї виручки від експортних контрактів залишається в Укрспецекспорті і не доходить до реального виробника»,- зазначив Семенуха.

Депутат запевнив, законопроект – лише фікція, адже не вирішує реальних проблем «Укроборнпрому»: ані заборгованості перед працівниками, ані подальшої ефективності його роботи. Депутат визнав – підприємство потрібно терміново реформувати: «Має бути проведений ефективний аудит, корпоратизація для того, щоб надати ті умови, які дозволять якісно і ефективно керувати підприємством, яке створює сьогодні воєнний комплекс».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини