Потрібно звільнити суддів від політичного впливу, – Сироїд

При здійснені судової реформи критично важливо звільнити суддів від політичного впливу, що роками закладався у чинне законодавство. Про це заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

Інакше, за її словами, існують ризики того, що країна знову може стати заручником політичної заангажованості суддівської системи, як це було під час Революції гідності.

«Безумовно, є певні речі, закладені у Конституції. Але йдучи далі у здійсненні судової реформи, ми можемо або мінімізувати вплив президента і парламенту на призначення суддів, або, навпаки, посилити політичне навантаження на цей процес.

Усе залежить від того, як буде прописано закон», – констатувала депутат. Вона зазначила, що наразі у парламенті, окрім поданого президентом законопроекту №1656, зареєстровано ряд інших ініціатив, що регулюють питання суддівської реформи. Серед них, зокрема, законопроект №1497, який розробили депутати «Самопопмочі» з коаліційними колегами та громадським експертним середовищем.

«За своєю суттю, це альтернативні законопроекти, хоча зареєстровані вони як окремі», – підкреслила віце-спікер.

Оксана Сироїд зауважила, що розроблений за участі громадськості законопроект №1497 був зареєстрований ще до того, як свій проект закону подав президент, проте досі його не розглянув профільний комітет Верховної Ради.

«Законопроект, який подав президент, буде поставлено на голосування вже завтра. Хоча законопроект, підготовлений громадянським суспільством, було зареєстровано набагато раніше. А оскільки ці законопроекти регулюють одні і ті ж питання, їх потрібно розглядати одночасно», – наголосила вона.

Віце-спікер пропонує взяти за основу тексти обох законопроектів і консенсусно шукати порозуміння щодо головних положень реформи.

Порівняльна таблиця законопроектів від експертів РПР

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Конституційна реформа