
На думку народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч», парламент повинен зробити порядок зняття депутатської недоторканності простішим і чеснішим як стосовно людей, так і самих депутатів.
«Ніякі штучні запобіжники не врятують від політичного переслідування, а особливо від народного гніву. Я переконаний, що якщо буде стояти завдання забезпечити політичне переслідування, навіть за умови наявної процедури, недоторканність знімуть дуже швидко, й вона абсолютно не допоможе. Тому наше завдання сьогодні – показати, що усі ми насправді не боїмося цієї відповідальності», – наголошує Руслан Сидорович.
Сьогодні найбільшою перешкодою для оперативного прийняття рішення щодо надання згоди Верховною Радою про притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності є п. 3 ст. 218 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України», який передбачає надання доказів Генеральною прокуратурою про вчинення злочину народним депутатом, перетворюючи регламентний комітет та саму Верховну Раду у квазісудовий орган.
Відтак, фракція «Об’єднання «Самопоміч» пропонує змінити чинне законодавство через внесення змін до законів про статус народного депутата та про регламент Верховної Ради.
«Алгоритм, який ми пропонуємо: Генеральна прокуратура або антикорупційний прокурор вносить подання, в якому він лише зазначає, у вчиненні якого злочину підозрюється депутат, без наведення доказів.
Відповідне подання вноситься на розгляд сесійної зали не пізніше третього пленарного дня з моменту отримання, при цьому рішення про включення до порядку денного сесії не вимагається. Після цього Верховна Рада, як політичний орган, приймає власне політичне рішення, не дублюючи функції суду», – пояснює Руслан Сидорович.
Як додає нардеп, суттєве спрощення зняття депутатської недоторканності має бути прийнятим ще до кінця цього року: «Це насправді дасть можливість проявитися усім політикам».
