Оборона, боротьба з корупцією, децентралізація та захист бізнесу — пріоритети фракції Самопоміч

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха відзначає, що нині пріоритетними у роботі для фракції є питання оборони, боротьби з корупцією, децентралізації та боротьби за права малого та середнього бізнесу.

Перш за все, за словами народного депутата, «Самопоміч» вимагає розглянути та прийняти в цілому законопроект «Про тимчасово окуповані території». «Він дозволить визнати реальність реальністю, а окуповані території окупованими і тимчасово економічно, військово, політично заблокувати окуповані території Донбасу та Криму до їх звільнення», – пояснює політик.

«По-друге, – продовжує Роман Семенуха про оборонну сферу, –  людям важливо знати, на що йдуть кошти платників податків, військовий збір. Люди мають право знати, скільки коштує патрон, танк для української армії».

Що стосується фронту боротьби з корупцією та клептократією, то «Самопоміч» вимагає надати Національному антикорупційному бюро право на власне прослуховування та підтримати законопроект про антикорупційний суд. «Ми створили чимало антикорупційних органів, але без створення окремого суду нам не варто розраховувати на ефективні речі поза судовою системою», – запевняє Роман Семенуха.

Борючись з корупцією та клептократією, наголошує народний депутат, необхідно боротись і з фактично неоголошеним терором з боку держави проти малого та середнього бізнесу. «Самопоміч» зареєструвала проект постанови про відсторонення і звільнення за численні порушення голови Державної фіскальної служби і голови податкової міліції пана Насірова та пана Білана. Ми вимагаємо вже цього тижня звільнити цих людей. Більше того, пропонуємо інституційні зміни – прийняти закон та створити фінансову поліцію. Це означає, забрати у всіх правоохоронних органів функцію слідства щодо економічних злочинів і консолідувати її в новостворений орган, куди не зможуть потрапити колишні працівники правоохоронних органів, податкової міліції», – розповідає народний депутат. Також для захисту малого та середнього бізнесу необхідно прийняти закон #3719, що забороняє вилучати комп’ютери, сервери та іншу техніку під час обшуків.

Поміж тим, додає народний депутат, парламенту необхідно розглянути законопроект про значне обмеження депутатського імунітету та прийняти закон про вибори за відкритими списками. «Можливо, це історичне призначення восьмої каденції Верховної Ради. Це була базова обіцянка Президента України, кожної присутньої у цьому парламенті політичної партії, а також базова вимога Революції Гідності», – підсумовує Роман Семенуха.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини