«Понад 170 громад позбавляють права вибору», – Садовий

177 громад в Україні місяцями, а то й роками не мають очільника. Завтра – фактично останній день, коли Верховна Рада цього року може проголосувати про призначення виборів у таких містах, селах та селищах – які залишились без керівників у зв’язку зі смертю, відставкою чи відстороненням.

Лідер «Самопомочі» Андрій Садовий наголошує, що владі вигідно, аби не було голів:
«Я не знаю жодного випадку, коли Президенту чи Прем’єру потрібно було якесь рішення від Верховної Ради, і цього би не сталося. Все робиться моментально. Найбільш кричущий випадок – зміна закону, аби призначити Генерального прокурора без юридичної освіти.

А це питання принципово не голосується! Хоча всі кажуть про важливість децентралізації. Чому? Тому що їм вигідно, аби не було голів. Так містом легко маніпулювати і витягувати з нього ресурси. Децентралізація – це передовсім право вибору. А його українців позбавляють».

Він наводить приклад Срібнянської об’єднаної територіальної громади у Чернігівській області. Голову громади Олега Куделю обрали 29 жовтня 2017 року, а через місяць, на першій же сесії після складання присяги, депутати від БПП ініціювали голосування і відправили його у відставку. Ця громада вже більш як рік без керівника. Понад два роки минуло з часу смерті міського голови Луцька – Верховна Рада вибори також не призначає.

«Треба, щоб Верховна Рада негайно проголосувала рішення і оголосила вибори у 177 громадах. Якщо цього не буде, тоді розмови про децентралізацію – просто замилювання очей. Фракція «Самопоміч» у парламенті вимагатиме завтра винесення на розгляд Верховної Ради постанов про призначення позачергових виборів у громадах, які залишилися без очільників», – додав Андрій Садовий.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини