Поки високопосадовці не понесуть відповідальності за ці вибухи, це продовжуватиметься, — Пастух
Ввечері 26 вересня на складах боєприпасів у районі міста Калинівка, що на Вінниччині, сталася пожежа. Сьогодні снаряди продовжують вибухати, а людей евакуюють. 
 
Однак, за словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Тараса Пастуха, не всі хочуть залишати домівки через страх грабежів та з надією, що вибухи невдовзі припиняться. 
 
Пастух, який зараз перебуває на місці подій, недалеко від складів, зауважує: «Здебільшого ми бачимо поодинокі руйнування. Як правило, це вибиті вибуховою хвилею шибки, фрагменти стін, є один згорілий будинок. Ми продовжуємо курсувати по місту, на відстані приблизно 2,5-3 кілометри від складів, тож не бачимо сіл, які є ближчими. Я припускаю, що там руйнування серйозніші».
 
Пригадуючи нещодавні аналогічні події у Балаклії Харківської області, народний депутат вкотре наголошує: «Країна воює і склади з боєприпасами є фактично одними з основних мішеней для країни-агресора. Тому проявляти халатність щодо таких об’єктів є не лише кримінальним злочином”. 
 
Він певен: першопричина подій у Калинівці – в керівництві Збройних сил, адже все починається з голови. «Незалежно від того, чи це халатність військовослужбовців на складах, чи робота диверсійної групи, все одно мова не про вибух декількох ящиків детонаторних припасів. На сьогодні ми говоримо про десятки і сотні тисяч тон озброєння, яке літає у повітрі. Тому тут повинна бути персональна відповідальність начальника Генерального штабу», – акцентує Тарас Пастух.
 
За його словами, головним запобіжником, аби подібні пожежі більше не повторилися, є відповідальність. «Військові знають систему заходів, які повинні бути вжиті щодо охорони таких надзвичайно важливих об’єктів. Але поки це все сходить з рук і жоден генерал та високопосадовець не покараний, такі події мають місце і можуть продовжуватись», – підсумовує народний депутат.
object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини