«Поки в нас «мир», військових судять за законами мирного часу», – заява «Самопомочі»

В Україні вже є страшний прецедент засудження військового за законами мирного часу: 2017 рік, Маріупольський суд проголосив вирок – 13 років прикордоннику, який в 2014 році виконував свій обов’язок із захисту України від агресії Росії.

Сергій Колмогоров під час чергування на блок-пості, виконуючи наказ офіцера, застосував зброю, щоб зупинити автомобіль, який знехтував вимогою військових зупинитися для перевірки документів. Після попереджувальних вистрілів в повітря, авто тільки збільшило швидкість, тому українські солдати відкрили вогонь на ураження. В результаті обстрілу загинула пасажирка, водій не постраждав.

Це було у вересні 2014 року, коли Україна ще рахувала тіла загиблих під Іловайськом. Згодом, після декількох допитів, водій втік до Росії. Проте Маріупольский суд визнав прикордонника винним у вбивстві.

Український суд виносить вирок українському військовому за законами мирного часу, хоча він виконував обов’язок із захисту своє країни, що фактично перебуває в стані війни, яку розпочала Росія.

Це наочна ілюстрація того, що наші солдати є беззахисними перед нашими ж законами, тому що де-юре в нас «АТО», а не російська агресія. Армія протидіє не російським окупантам, а міфічним «терористам». В нас – «мир», тому військових судять за законами мирного часу.  І до кожного, хто захищав і захищає Україну зі зброєю в руках, одного дня можуть прийти і спитати «що ви робили у мирний час з автоматом в окопі чи на блок-пості під Маріуполем?». І Маріупольський чи будь-який інший суд проголосить вирок…

Зараз справа розглядається в касаційній інстанції – це остання можливість оскаржити судовий вирок в Україні. Тому в Верховної Ради ще є можливість забезпечити захист цього прикордонника і сотень тисяч солдатів, які захищали та захищають Україну від Росії

«Самопоміч» вимагає прийняття законопроекту «Про тимчасово окуповані Російською Федерацією території України», який визнає російську агресію та покладе на РФ відповідальність за окупацію та її наслідки, чим захистить солдатів від «справедливого» суду за законами мирного часу.

«Самопоміч» вимагає від Президента негайно внести на розгляд Верховної Ради рішення про використання Збройних Сил України та інших військових формувань для відсічі Російської агресії, як цього вимагає Конституція України.

Інакше – цей ганебний прецедент буде лише першим в серій судових вироків українським солдатам.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини