«Поки Україна і Польща будуть разом, Європа буде в безпеці» – Олег Березюк

Конструктивний альянс Польщі та України є наріжним каменем безпеки Європи, переконаний голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк.
«Якщо Польща і Україна не порозуміються, Європа ризикує зануритися в безодню проблем, які будуть спровоковані віковічним ворогом демократії — східною деспотією.

Це вже було в історії, і наслідком цього була велика війна в Європі, мільйони невинних жертв та справжнє фіаско демократії. Шкода, що цей урок пройшов повз частину польського політикуму», – зазначає народний депутат.
Україна, на думку Олега Березюка, на дії польської сторони повинна давати асиметричну відповідь: «Не можна провокуватися. З одного боку, ми повинні дати відповідь за усіма правилами дипломатії. І сьогоднішньою постановою український парламент якраз і подає руку співпраці польському сейму та сенату.

З іншого боку, для України показовим є галицький слоган першої половини ХХ століття – «Наша сила — в нас самих. Світ належить до сильних». Нашою відповіддю має бути потужна боротьба з корупцією, розвиток економіки, посилення армії і оборонної промисловості. З такими людьми говорять і думають, перш ніж їх ображати і принижувати».

Олег Березюк нагадує – в кожної нації є свої герої, які не завжди задовольняють сусідів. «Але інтерпретувати і оцінювати сьогоднішні дії, користуючись інструментом минулого — це вузько. І це неприпустимо.

Тому поляки мають шанувати своїх героїв, даючи їм оцінку, а українці шанують своїх героїв.

Політики в цей час мають відчувати себе частиною європейського фундаменту безпеки і усвідомлювати, що цей фундамент треба укріплювати, а не роздирати. У цьому зрілість відповідальних громадян».

Олег Березюк
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини