«Поки очолюю парламентський Комітет з протидії корупції, я не дам знищити незалежність НАБУ», – Єгор Соболєв

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв повідомив про чергову спробу посадовців, які мають бути притягнені до відповідальності за топ-корупцію, далі боротись за свою безкарність.

«Цього тижня в комітеті ми знову бачили спробу рекомендувати призначити без будь-якого обговорення аудитором НАБУ когось із українців. Для цього є дуже проста і зрозуміла причина — якомога швидше звільнити директора бюро, який став керівником першої групи слідства в Україні, що дісталося до топ-корупціонерів. Ми заблокували цю ініціативу, і поки я очолюю Антикорупційний комітет, я не дам знищити незалежність Антикорупційного бюро, яке створювалося цим парламентом, і чим я разом з колегами дуже пишаюся», – розповів Єгор Соболєв.

Окрім того, за словами народного депутата, великі зусилля і великі гроші вкладаються для того, щоб посварити директора НАБУ із Антикорупційним прокурором: «Одному розповідають, що «той — великий піарник, він намагається вкрасти всі лаври і славу, а ти маєш взяти це під контроль». Іншому розповідають, що той «бере гроші, всі справи, які ви розслідуєте, він тут же продає Грановському, Кононенку чи ще комусь». Таким способом намагаються створити недовіру та зруйнувати дуже необхідну співпрацю між НАБУ і САП». Відтак, Єгор Соболєв звертається до Артема Ситника і Назара Холодницького із проханням докласти всіх зусиль, щоби не дозволити цьому плану реалізуватися.

Також народний депутат наголошує, що жодна декларація жодного топ-посадовця, навіть серед поданих минулого року, досі не перевірена Агенцією із запобігання корупції: «Повністю руйнується робота НАЗК – вже не перший місяць агенція не може прийняти жодного рішення. І великі спроби робляться, щоби не допустити голосування за закон про антикорупційний суд. Поданий нами ще 1 лютого, законопроект досі не винесений на голосування в раді».

Єгор Соболєв закликає владу іти цивілізованим парламентським шляхом, ухвалювати потрібні рішення, починаючи від закону про Антикорупційний суд, і обов’язково захищаючи незалежність Антикорупційного бюро, Антикорупційної прокуратури та Агенції із запобігання корупції: «Я хочу сказати всім людям, і зокрема тим, які вважають, що я закликаю до революції, повстання чи неспокою. Ось такі дії ведуть до революції!»

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини