«Покриваючи величезний дефіцит, уряд продовжує залазити в кишені місцевих громад», – «Самопоміч»

Уряд, за словами керівника фракції «Об`єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олега Березюка, намагаючись приховати дефіцит у 200 мільярдів гривень, залазить в кишені місцевих громад.

Заступник голови Ворохтянської селищної ради Юрій Галик розповідає: «На сьогоднішній день відсутня дотація на вирівнювання дошкільної освіти та культури, відсутній такий податок в місцевому бюджеті, як акциз. Бюджет не виконується, є його дефіцит. А дефіцит бюджету сіл, селищ, звичайних простих населених пунктів зумовлює невиконання та не сприяє розвитку інфраструктурних питань, серед яких основні – це дорога, кладовище».

Керівник «Самопомочі» у місті Яремче Микола Шегрин додає: «Одним із суттєвих джерел наповнення місцевих бюджетів міг би стати туризм. Тим паче, що найближче до нашого краю розміщена найвища вершина українських Карпат Говерла. Найзручніші шляхи сходження йдуть від нас. На жаль, дороги туди практично немає. Згідно з генпланом Ворохти, у нас передбачено 13 гірськолижних витягів, але, на жаль, землі околиць Ворохти знаходяться у користуванні Карпатського національного парку. Вирішення цього питання на сьогоднішній день, на жаль, відсутнє».

Незважаючи на численні скарги місцевої влади через недоліки проекту державного бюджету- 2018, проблеми недостатнього фінансування громад на місцях уряд зберіг і в нещодавно представленому проекті кошторису на наступний рік.

Народний депутат від фракції «Самопоміч» Тетяна Острікова деталізує: «Освітня субвенція, дефіцит щодо заробітної плати педагогічних працівників становить 21%. Вимагаємо збільшити її хоча би на 14 мільярдів. Медична субвенція, дефіцит видатків на охорону здоров’я, які фінансують органи місцевого самоврядування за рахунок своїх доходів, становить 66%. Тому вимагаємо також збільшити її хоча б на 12 мільярдів. Більш того, нерівномірний розподіл дотацій. Ми бачимо, що найбільше отримують обласні бюджети, якими керують губернатори, а найменше – бюджети міст».

Парламентар переконана: «У бюджетному пакеті 2019 року ми маємо проголосувати норму, яка надасть органам місцевого самоврядування доступ до баз Державної фіскальної служби в частині тих податків і зборів, які зараховуються до місцевих бюджетів. Тільки тоді наші органи місцевого самоврядування отримають реальні важелі впливу та контролю».

«Не здаватися! – підсумовує Олег Березюк. – Боротися там, де ти живеш, за якість життя людей, які віддали тобі владу в руки. Це наразі задача для всіх нас».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини