Подоляк: «Українська мова в Росії захищається охоронцями в тюрмах, де сидять наші політв’язні»

«Ми не можемо приміряти на тіло України моделі інших держав», – апелює депутат «Самопомочі» Ірина Подоляк критикам закону про державну мову в Україні.

Особливо не слід застосовувати досвід Росії щодо закону про державну мову. «Ми не можемо приміряти мовну модель Росії, тому що в Росії диктатура. Україна не Росія, і ми не будуємо тоталітарну державу і не будуємо диктатуру. Російський мовний закон дуже жорсткий. У Росії порушуються права і національних меншин, і корінних народів. І ці мови корінних народів практично зникають».

Подоляк наголошує, що в нас і так забагато законів переписуються з російських, і досвід показує, що це шлях в нікуди. А щодо питання, як оберігають українську мову в Росії, то Ірина Подоляк зауважує: «Українська мова в Росії захищається охоронцями в тюрмах, де сидять наші політв’язні».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини