Подоляк: «Сучасна медична система принижує лікарів, медсестр та пацієнтів. Нам потрібна реформа»

Ірина Подоляк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, та віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд продовжують робочу подорож Одещиною.

Разом із головою обласного осередку «Самопоміч» Іваном Сміренським та головою виконавчого комітету Олександром Борняковим народні депутати завітали до Кілії, де зустрілися із місцевими фермерами, вчителями медиками та звичайними мешканцями.

Одна з найбільш палких дискусій розгорілася із працівниками кілійського полового будинку. «Бути медичній реформі, чи не бути?» – саме з цим питанням медики звернулися до Ірини Подоляк та Оксани Сироїд.

«Ми робимо все можливе, аби медична реформа була прийнята, навіть незважаючи на супротив деяких депутатів від БПП. Сьогоденна українська медицина тримається на ентузіазмі. В сучасних реаліях держава фінансує не пацієнта, а приміщення – ліжко-місця. І в цій ситуації програють усі: лікарі, медсестри та пацієнти, – зазначила Подоляк. – Ми сподіваємося, що реформа зміцнить медичну систему

За словами Оксани Сироїд, теперішній міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, як ніхто іншій зацікавлена у реформуванні системи: «Уляна Супрун є першою людиною, яка постала проти фармацевтичної мафії. Хтозна, може, пройде час і в нас так само як у Німеччині з’явиться державне регулювання цін на ліки».

На думку депутатів, при реформуванні системи охорони здоров’я у нагоді стануть процеси децентралізації та об’єднання громад :«Ці два процеси потрібні для розвитку інфраструктури, медицини, закладів освіти і культури. Про це може дбати тільки громада, тому об’єднання є неминучим», – зазначила Сироїд.

Як зазначає Оксана Сироїд, імплементація медичної реформи повинна здійснюватися на декількох рівнях:

«Паралельно із розвитком місцевої інфраструктури, зокрема, доріг, для пересування медичного транспорту, мають розвиватися й матеріально-технічна та лабораторна бази, вдосконалюватись клініки при медичних університетах, а також такі вузькоспеціалізовані галузі, як онкологічна, неврологічна, нейрохірургічна тощо. Якщо ми хочемо рухатися вперед, ми повинні втілювати ці зміни паралельно», – розповіла Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#12919 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини