Подоляк: «Ми не диктуємо церквам, коли і як їм святкувати, ми виявляємо повагу до мільйонів українців»

Сьогодні парламент ухвалив зміни до кодексу законів про працю та призначив вихідний день 25 грудня – Різдво за григоріанським календарем. Натомість із переліку державних вихідних було вилучене 2 травня, а 1 травня визначене Днем праці.

Фракція «Самопоміч» підтримала ці зміни. За словами народного депутата Ірини Подоляк,  сотні тисяч, мільйони римо-католиків, лютеран, реформатів тепер отримають можливість мати вихідний день відповідно до їхніх церковних традицій.

«Наголошую, чи переходити віруючим на новий календар, залишається виключно в компетенції релігійних організацій – церкви мають самі для себе вирішити це питання. Ми сьогодні говоримо не про релігійні і теологічні проблеми. Ми не вирішуємо, коли народився Ісус Христос. Ми виявляємо повагу до громадян України в контексті прав людини. Ми сьогодні говоримо про встановлення не дати Різдва, а вихідного дня для мільйонів українців.

Відзначення 25 грудня, встановлення його вихідним днем – це очевидний символ європейськості. По суті справи, Різдво об’єднує всю Європу і світ та є потужним нагадуванням про наше спільне коріння», – зазначила Ірина Подоляк.

Окрім того, фракція «Самопоміч» підтримує усунення практики перенесення святкових днів на наступний робочий день. «Такі законопроекти є зареєстровані, і я так розумію, зал їх підтримає в майбутньому», – повідомила Ірина Подоляк.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини