Подоляк: «Мова – це цінність. А цінностями не торгують і не використовують для  вимірювання президентських рейтингів»

Депутат «Самопомочі» і співавтор закону про державну мову Ірина Подоляк вже вимагає в колег ухвалити документ до першого туру президентських виборів. Верховна Рада другий тиждень розглядає правки до нього і робить це вкрай повільно. А це, на думку Подоляк, критично.

Ірина Подоляк має величезні сумніви, що Президент Порошенко зацікавлений у якнайшвидшому ухваленні мовного закону – в нього немає стратегії, а є лише гасла і декларації. Це неприйнятно.

«Суспільство змінилося, і для людей мова дійсно не є пріоритетом, бо вона стала для них цінністю. А цінностями не торгують, і цінності не використовують  як інструмент вимірювання президентських рейтингів».

Друга перешкода – депутати Опоблоку, які свідомо затягують процес розгляду правок до документа.

«Хотіла б звернутись до учнів Царьова. Пригадуєте, коли його 100 разів на одному інтерв’ю питали, коли почалась ІІ світова війна, він 100 разів повторював «Валинская рєзня». Це мені нагадує нашого колегу, який, яка би поправка не розглядалася до закону про державну мову, згадує нам Дуню Міятович.  Я хочу вам сказати, що ви можете закінчити так само, як закінчив Царьов. Вас там чекають».

Подоляк зауважила, що не уявляє, щоб у польському Сеймі чи в російській Думі під час розгляду закону про державну мову депутати так поводились, як в українському парламенті. «Щоб така кількість манкуртів була у залі в РФ у 2005 році, то ФСБ вже давно б пересадила їх у спеціалізовані медичні заклади».

Отже, парламент мусить завершити розгляд усіх правок до закону, наголошує Ірина Подоляк: «Не принижуймо українців, вони здатні зерно від полови відділити. Будь ласка, до роботи! Не словом, а ділом!»

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини