Подоляк: «Лише Законопроект 5670-д надає українській мові належний статус державної»

Депутат «Самопомочі» закликає колег припинити спекуляції на мовній темі. Про це вона заявила, представляючи законопроект 5670-д про державну мову, співавтором якого є.

«Чому сьогодні така велика кількість «мовних» законів у сесійній залі? Бо величезна частина політикуму зацікавлена лише в тому, щоб справжній дієвий законопроект не був ухвалений, щоб далі протягом багатьох років від виборів до виборів мати змогу спекулювати на цій темі». До сесійної зали на розгляд депутатів потрапили чотири мовні законопроекти.

Подоляк наголошує: «Є псевдо-патріоти, в чиїх законопроектах створені умови для двомовності, для створення «резервацій» і конфліктів серед корінних народів через дискримінацію одних і спеціальні умови, де люди будуть цю реальну двомовність практикувати в органах влади – це і є регіональна двомовність, ми вже її мали – досить. Усі законопроекти, крім 5670-д, не є про державну мову, вони мають предметом свого регулювання різні мови, змішуючи і українську мову як державну і мови корінних народів чи національних меншин – це концептуально невірно». Мовні права різних груп людей, що регулюються і гарантуються іншими законами України, які не скасовані і які виконуються.

На практиці документ пропонує створення Національної комісії з питань стандартів української мови, Інституту уповноваженого з питань державної мови. В документі детально прописані процедури і сфери застосування мови, немає жодних можливостей для будь-яких зловживань. Подоляк звертає увагу і на тих громадян, які через певні причини не змогли вивчити українську.

«Багато років держава не робила нічого для тих людей, які живуть в Україні, але не змогли опанувати мову, то цей законопроект пропонує створення таких інститутів, які допоможуть їм.

Норми цього законопроекту не ламають через коліно тих людей, які з певних причин не володіють державною мовою». На думку нардепа, лише у законопроекті 5670-д прописані реальні механізми імплементації і до мінімуму зведені ризики зловживань. «Українська мова є одним з індикаторів і характеристик державного суверенітету. І в цьому законопроекті вона розглядається як такий же символ України, як прапор, як гімн, як Конституція. Ця концепція лягла в основу законопроекту». Нам потрібні не голі декларації і красиві слова, нам треба нарешті забезпечити належний розвиток української мови на практиці, і це буде не чудо – це шлях, який треба пройти з повагою до кожного громадянина.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини