Подоляк: «Крім українців нема кому розвивати українську мову»

Верховна Рада ухвалила мовний закон після місяців розгляду правок, палких обговорень і руйнувань міфів. Одна з авторів цього закону, депутатка «Самопомочі» Ірина Подоляк, назвала це голосування історичним. «Ми зможемо відчути результати його дії не відразу, він спрямований на майбутнє. Ми відчуємо наслідки його дії років через 10, але це правильний і важливий початок. Сама концепція цього законопроекту була спрямована на об’єднання країни. Тому що ми, ініціатори цього закону, дуже добре усвідомлюємо, яку ми отримали країну у спадок після десятиліть панування Радянського Союзу».

Автори документа прекрасно розуміли, що в Україні є дуже багато людей, які послуговуються іншими мовами, а не державною. І для тих людей хотіли зробити перехід м’яким і таким, який би не розривав суспільство. Це вдалося.

Ірина Подоляк звернулась до звичайних людей з півдня, сходу і півночі держави: «Будь ласка, заспокойтеся і не вірте брехні, що закон про державну мову ділить суспільство. Це дуже м’який закон, який вказує нам вектор розвитку нашої держави, який фіксує наші кордони, і мовні в тому числі. Бо крім українців, як політичної нації, нема кому розвивати українську мову». Закон не каральний. Це міф, який розповсюджується Опоблоком.

«Принципово» російською можна говорити скільки завгодно і де завгодно, але тільки коли ці «принципові» люди не виконують функції держави, місцевого самоврядування чи не працюють офіціантами або продавцями. Це не стосується людей, які ходять в магазин, в лікарню чи просто між собою спілкуються. Також Ірина Подоляк вдячна тим, хто читав закон і його розуміє, хто не читав, але вірить тим, хто говорить правду про цей закон, і навіть тим, хто сумнівається, але не демонструє своєї агресії. «Тільки час покаже, наскільки виважений, гуманний і державницький цей закон».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини