Подоляк: «Державі слід закрити ґештальт, який стосується утворення єдиної помісної Православної Церкви в Україні»

Комітет культури і духовності розглянув і підтримав більшістю голосів доопрацьований і погоджений з усіма зацікавленими сторонами текст законопроекту про зміну підлеглості релігійних організацій, повідомила перший заступник голови комітету, депутат «Самопомочі» Ірина Подоляк.

«Українській державі слід закрити ґештальт, який стосується утворення єдиної помісної Православної Церкви в Україні – забезпечити однакові для всіх релігійних організацій умови та способи зміни підлеглості і відійти».

За словами Ірини Подоляк, цей законопроект дає релігійним організаціям, парафіям, а не лише окремим людям, інструмент для цивілізованого, мирного і простого переходу з однієї підлеглості до іншої. Відповідно до документа:

• Рішення про зміну підлеглості ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади. Таке рішення має бути підписаним членами релігійної громади, які його підтримали.
• Це рішення, як і зміни до статуту, має бути зареєстрованим, відповідно до закону.
• Якщо релігійна громада почала процес зміни підлеглості, то вчиняти будь-які дії з майном такої громади до завершення цієї процедури заборонено, що унеможливлює продаж, заставу, передачу у власність чи управління іншими особами. У всіх інших випадках зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності – громада далі володіє і користується своїм майном.
• Частина громади, не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником або користувачем.

Зауважимо, що 17.01.2019 парламент має проголосувати за законопроект про перехід парафій до ПЦУ.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини