Подоляк: «Бачимо черговий приклад того, як питання державної мови політизується»

«Таке враження, що Президент вирішив, що цей законопроект має бути проголосований безпосередньо у переддень виборів», – повідомила одна з авторів закону про державну мову, депутат «Самопомочі» Ірина Подоляк. Але голосування «під вибори» – це ще не остаточні строки, наголошує Подоляк: «У Верховній Раді подейкують, що є ідея від БПП затягнути розгляд законопроекту про державну мову аж до другого туру для того, щоб подивитись, як це вплине на рейтинги кандидатів у президенти. Це черговий приклад того, як питання державної мови інструменталізується».

Як каже Ірина Подоляк, для авторів мовного закону було важливо, щоб він був проголосований до президентських виборів. 

Політики минулого використовували закон про мову як такий, що «ділить» країну. На жаль, констатує Подоляк, ситуація зараз не краща: «Дуже багато депутатів вже у цій Верховній Раді використовують стару риторику, яка не має нічого спільного з цим законопроектом, а його завдання – зробити українську мову елементом інтеграції українського суспільства».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини