“Події в Миколаєві – це те, що буде з мерами, які не будуть “робити” вибори президента у 2019 році”, – Сєнкевич

Сьогодні на комітеті Верховної Ради із питань державного будівництва та місцевого самоврядування виступить відсторонений від посади міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Він звертатиметься до парламенту щодо розпуску міської ради та призначення нових виборів міського голови і депутатів.

“На віче, під дощем, три тисячі миколаївців заявили, що вони проти того, щоб за них робили вибір. Сьогодні я привіз 15 тисяч підписів миколаївців — ми їх зібрали за тиждень. Депутати міської ради Миколаєва більше не мають права працювати у раді, вона втратила свою легітимність.

Але те, що відбувається в Миколаєві — це не проблема одного міста та чи півдня країни. Це – зґвалтування місцевого самоврядування, коли з Адміністрації Президента під патронатом голови обласної державної адміністрації в єдиному пориві голосують БПП, Опозиційний блок та Наш край для того, щоб усунути міського голову, який не піддавався на односторонню співпрацю з ОДА.

Пройшло трохи більше місяця відтоді, коли 5 жовтня мене було відсторонено з посади. Але вже сьогодні Миколаївська міська рада перетворилась на департамент обласної держадміністрації, яка виконує все під указку Адміністрації Президента. І це приклад, наочна презентація того, що будуть робити із головами міст, які не будуть “робити” вибори президента у 2019 році”, – зазначив Олександр Сєнкевич.

На переконання голови фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олега Березюка, в Україні відбувається реваншистський наступ на демократію – зокрема в частині місцевого самоврядування. І окрім економічних інструментів знущання над бюджетною децентралізацією, які закладені у проекті бюджету, відбувається морально-політичний наступ на тих, хто своєю роботою відстоює місцеве самоврядування, що означає якісну державу.

“Протягом року ми спостерігали сагу знущання над місцевим самоврядуванням Львова. Але Львів вистояв. Тепер боротьба перекинулась у Миколаїв, де олігархічна кліка, порушуючи всі норми і правила, змістила з посади чинного міського голову Олександра Сєнкевича.

Немає колишнього мера Миколаєва — є мер Олександр Сєнкевич, який був незаконно відсторонений від посади і сьогодні він у судах відстоює честь і гідність не тільки свою, але й громади, яка його обрала на цю посаду”, – зазначив Олег Березюк.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини