Податкова реформа має відповідати змісту коаліційної угоди і спрощувати умови ведення бізнесу, а не посилювати фіскальний тиск, – вважають у «Самопомочі»

Наданий для ознайомлення депутатам Проект змін до Податкового кодексу, не спрощує ведення бізнесу, а посилює фіскальний тиск. Про це заявили члени фракції «Об’єднання «Самопоміч», Перший заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій та Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

За словами Андрія Журжія, проект зміни до Податкового кодексу України викладений більше ніж на 400 сторінках. Попри заяви про необхідність спрощення ведення бізнесу, запропоновані зміни носять виключно фіскальний характер.

«Зокрема, задеклароване у тексті Коаліційної Угоди зменшення податків та зборів з 22 до 9, у даному проекті виявилось звичайним їх об’єднанням та скасуванням ренти за транспортування нафти, що в світовій практиці приносить великі доходи для бюджету», – констатував депутат.

«Неприйнятним вважають у «Самопомочі» запровадження визначення об’єкту оподаткування на підставі бухгалтерського обліку з 01 січня 2015 року.

«Чимало працівники податкової, а також бухгалтерів малого бізнесу не володіють необхідними знаннями щодо стандартів бухгалтерського обліку. Запровадження можливе з 2016 року, але не за 2 тижні», – зауважує Журжій.

Крім того, обмеження віднесення на витрати 70% вартості товарів, робіт, послуг, придбаних у платників єдиного податку, призведе до руйнації господарських відносин між юридичними особами на загальній системі оподаткування та на спрощеній системі.

Застереження є і до норми про «проведення з 01 січня до 31 жовтня 2015 року одноразового декларування громадянами власних активів (кошти, майно, інші активи), при якому готівкові кошти понад 200 тисяч гривень мають бути внесені на банківський рахунок і повинні зберігатися до кінця декларування».

Адже у наданому для ознайомлення проекті не прописаний механізм та гарантії для платників податків, які задекларують активи не підтверджені документально.

З одного боку, передбачено, що держава гарантує звільнення від обов’язку надання інформації про джерела одержання задекларованих об’єктів, а з іншого боку – законопроект передбачає положення, за яким на вимогу контролюючих органів фізична особа має документально підтвердити наявність коштів у національній та іноземній валюті, цінних паперів, часток (паїв) у майні юридичних осіб, інших майнових (речових) прав, рухомого та нерухомого майна, зазначених у разовій декларації», – наголошує парламентар

Депутат також вважає неприйнятним те, що проект змін передбачає прогресивну шкалу на заробітну плату (15, 17, 20, 25%) замість зниження навантаження на фонд оплати праці. А також те, що всупереч світової практиці, скасовується податкова прозорість та запроваджується подвійне оподаткування інвесторів інститутів спільного інвестування.

Окремо він звернув увагу на те, що планується запровадження роздрібного акцизу до 5 %, що не відповідає законодавству ЄС і, фактично, призведе до тінізації ринку тютюнової та алкогольної продукції.

Також, на його думку, введення системи електронного адміністрування ПДВ (електронні ПДВ рахунки), призведе до значного вилучення обігових коштів у підприємців.

«Ми будемо наполягати на доопрацюванні Проекту змін до Податкового кодексу, і вилучені норм, що посилюють фіскальний тиск і ускладнюють процедуру адміністрування податків. Адже наміри прописані у Коаліційній угоді, мають бути відображені і в цілому документі», – наголосив він.

Нагадаємо, що «Самопоміч» також запропонувала механізми наповнення бюджету України за рахунок прибутків олігархів.

*У додатку – надані Урядом документи для ознайомлення.

Проект змін Податкового кодексу
Порівняльна таблиця

Андрій Журжій
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини