По всій Україні знищуються центри крові, – «Самопоміч»

За словами керівника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у парламенті Олега Березюка, нині по всій країні тотально руйнуються центри крові, а у галузі служби крові, яка є однією з ключових у системі української охорони здоров’я, склалася критична ситуація. «Ця критична ситуація, – акцентує він, – має глибокі корені принаймні десятирічної давності. Систематично цю критичну в безпеці галузь руйнували та знищували».

Наприклад, за словами пані Богдани Олекший з Львівської обласної станції переливання крові, нищення їх служби, особливо виробництва препаратів крові, почалося у 2003 році з приходом на станцію головного лікаря Ярослава Дяківа. Тоді ж було знищено їх контрольну лабораторію. Більш того, нині станція продає плазму за безцінь – по 200 гривень за літр, незважаючи на те, що собівартість літра плазми становить понад тисячу гривень. «Такі речі недопустимі, – бідкається жінка. – Практично зараз вже рік, як ми не виробляємо нічого, відділ препаратів крові знищений, демонтовано апаратуру».

Поряд з тим, допомоги в збереженні виробництва шукають представники станції переливання крові у Володимир-Волинському. Так, за словами завідувача виробничим відділом пані Катерини Лапчук, працівники станції просять завадити ліквідації їх виробництва та дозволити випускати доступний для українців альбумін.

Вона розповідає: «Ні для кого не секрет, що монополістом на ринку з виробництва препаратів зараз стає «Біофарма». Але я думаю, що наш альбумін не гірший. Крім того, ціна нашого альбуміну на сьогоднішній день – 380 гривень, а у «Біофарми» коштує 900. Я думаю, можна було би дозволити нам випускати цей доступний альбумін. Тим більше, згідно із стратегією розвитку системи служби крові, її основною метою є забезпечення громадян доступними, надійними, безпечними препаратами крові».

«Така ситуація із службою крові не тільки у Волинській та Львівській областях, така ситуація по всій Україні, – коментує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова. – Сьогодні, під час наради в Міністерстві охорони здоров’я, ми дізналися про можливе передання приміщень Черкаської станції переливання крові в користування приватній фірмі, яка сьогодні є монополістом. Сьогодні ви не можете купити в аптеці альбумін та препарати крові, які виробляються державними станціями переливання крові, але це не заважає монополісту продавати в аптеках в три рази дорожче те саме».

Вона продовжує: «Я ставлю питання Міністерству охорони здоров’я: «Чому монополіст може продавати альбумін в аптеці, а ті самі препарати, вироблені на державних станціях переливання крові, не продаються там, бо немає реєстрації?» І Міністерство охорони здоров’я не має відповіді на це питання. Я звертаюся до Прем’єр-міністра та обласних рад всієї України та прошу звернути увагу на ситуацію, яка склалася з виробництвом препаратів крові. Це безпека держави, особливо в стані війни. І я, пане Прем’єр-міністре, розраховую на ваше особисте втручання у цю ситуацію».

«Ми маємо як держава виконати наступні кроки, – підсумовує Олег Березюк. – По-перше, повернення управління станціями переливання крові та службами крові Міністерству охорони здоров’я під особистий контроль міністра та Прем’єр-міністра України. По-друге, держава має мати монопольне право на контроль та альтернативне виробництво препаратів крові, які є стратегічними для збереження та безпеки української нації».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини