Після візиту народних депутатів “Самопомочі” міська рада Луцька врешті скерувала звернення до парламенту про призначення позачергових виборів мера

Народні депутати «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач та Павло Костенко виступили перед виконавчим комітетом Луцької міської ради, де наголосили на тому, що після смерті міського голови громада повинна шляхом виборів обрати легітимну владу. Нагадаємо, ще 3 лютого помер міський голова Луцька Микола Романюк. Після цього міська рада повинна була прийняти рішення про взяття до відома факту смерті міського голови та надіслати це рішення до Верховної Ради, щоб парламент призначив позачергові вибори.

«Їдучи вранці до Луцька, я особисто перевірив у секретаріаті парламентського Комітету з питань державного будівництва, чи не надходило таке звернення — документа не було. Однак після нашого виступу на виконкомі, ближче до обіду, факсограма все ж була надіслана в комітет. За результатами нашого візиту, керівництво міськради зрозуміло, що далі відтягувати це питання не вдасться, а розгляд звернення уже навіть подали до порядку денного комітету ВРУ», – зазначив народний депутат Любомир Зубач та додав, що у цій частині візит до Луцька є успішним.

Проте він також зауважив ще один аспект ситуації у Луцьку. За законом, після смерті міського голови виконувати обов’язки мера повинен секретар ради — цю посаду до лютого обіймала представниця «Самопомочі» Юлія Вусенко, яку після смерті Миколи Романюка представники декількох політичних сил нелегітимним способом усунули від посади. Кілька днів тому суд у Луцьку підтвердив незаконність цього рішення та ухвалив поновити Юлію Вусенко на посаді секретаря ради.

Однак, як зазначає Любомир Зубач, особа, яка сьогодні виконує обов’язки міського голови, відмовляється виконувати рішення суду, аргументуючи це необхідністю додаткового рішення сесії: «Тут ще доведеться добиватись справедливості.

Перебуваючи у Луцьку, ми побачили, що ніхто наразі не планує виконувати рішення суду. Їм так добре, вони «дорвалися» до корита, приймають пакетами майнові та земельні питання і абсолютно переконані, що ніякого поновлення не буде».

Народний депутат переконаний, що така позиція — це правовий нігілізм, адже рішення суду повинно бути виконане негайно, без рішення сесії, а шляхом внесення відповідного запису у трудову книжку Юлії Вусенко. «У цій частині будемо ще дотискати. Міська рада повинна працювати заради добробуту міста та його мешканців, а не займатися політичними інтригами», – підсумовує Любомир Зубач.

Фото: Волинські новини

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини