“Після скасування недоторканності депутати почнуть виконувати обіцянки” – Соболєв

“Безумовно, зняття недоторканності не є тим кроком, що дозволить реалізувати ключові завдання сьогодення – зупинити агресію Путіна, підняти економіку та здолати корупцію, але він є важливим з кількох причин”, – заявив народний депутат України від “Об’єднання “Самопоміч” Єгор Соболєв.

По-перше, за його словами, зняття депутатської недаторканності буде важливим для суспільства сигналом, що народні обранці після обрання здатні робити те, що обіцяли під час виборів.

“Це наріжний камінь для закладання практики, що парламентарі після обрання виконують те, що обіцяли своїм виборцям. Відсутність цього є страшенною проблемою, яка робить неможливою функціонування демократії, і спричиняє ситуацію, коли за кого б люди не голосували у підсумку отримують крадіїв їхніх податків», – зазначив він.

По-друге, як зауважив Соболєв, скасування недоторканності важливо для побудови в Україні справжньої правоохоронної системи.

“Коли Президент, парламентарі та судді не будуть перебувати над законом, як це є зараз – вони нарешті особисто стануть зацікавлені в тому, щоб в країни з’явилися правоохоронні органи, прокуратура. Адже зараз вони немають в цьому зацікавленності, навпаки, їх, власне, все влаштовує. Тому потрібно, щоб і Президент, і депутати опинилися перед законом на тій же позиції, що пересічні громадани”, – підкреслим парламентар.

Також Соболєв повідомив, що наразі вже є консенсус між трьома політичними силами щодо бачення ключових положень такої законотворчої ініціативи.

“Наше бачення що має бути скасованна кримінальна недоторканність як для депутатів так і для суддів. Крім того, має бути розроблений закон “Про імпічмент”, як це прописано в коаліційній угоді”, – констатував він.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Конституційна реформа