«Підводні камені закону про Антикорупційний суд», – Лев Підлісецький

Як зауважує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький, в будь-якому законопроекті з багатообіцяючою назвою можна прописати пункти, які не дозволять якісно втілити цей документ. Щось подібне сталося з президентським проектом закону про Антикорупційний суд, до якого у МВФ написали 3 сторінки зауважень.

Він акцентує: «Там, зокрема, написано про занадто жорсткі вимоги до кандидатів на посади. Це ніби добре, коли ми ставимо таку високу планку очікувань, але чи взагалі тоді знайдемо людей? Ми можемо роками шукати, і роками не буде втілено законопроект.

Друге питання – не визначено, скільки мінімально має бути суддів, щоб Антикорупційний суд почав працювати. Тобто, якщо немає повністю сформованого штату суддів, а їх там має бути досить багато, він не почне роботу».

По-третє, за словами народного депутата, документ, розроблений в Адміністрації Президента, надає створеній з міжнародних експертів комісії лише консультаційні права щодо відбору суддів, що неабияк може вплинути на якість процесу. «Це неприйнятно, – певен Підлісецький, – оскільки успіх НАБУ та САП пов’язаний лише з тим, що це органи, які вибирали незалежні комісії європейських представників».

Він продовжує: «Четверте питання – юрисдикція цього суду. Законопроектом, який запропонував Президент, передбачено розгляд величезної маси судових позовів, у тому числі, які передаються від МВС. Це означає, що можна завалити Антикорупційний суд всілякими дрібними справами, щоб вони не мали часу займатися великими корупційними справами».

Відтак, народний депутат підсумовує: «Ніби звучить гарно, а де-факто за тим стоять абсолютно інші цілі».

Нагадаємо, представники «Самопомочі» подали до Верховної Ради альтернативний президентському законопроект про Вищий антикорупційний суд.

object(WP_Term)#12932 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини